fbpx Uued iPad Airid Tallinnas: miks peaks neid ostma? Veterankasutaja soovitab | AM.ee

Uued iPad Airid Tallinnas: miks peaks neid ostma? Veterankasutaja soovitab

Eile IM Arvutite Solarise salongis toimunud eksklusiivne tunniajane iPad Air 2 esitlus toimus ühe kauaaegseima iPadi kasutaja - Priit Hõbemägi abiga, kes selgitas, miks tema ikkagi otsustas uuendada oma tahvli uuele iPad Air 2 mudelile, ehkki ka vanemad on veel täiesti töötavad, aga pole olnud lihtsalt aega neid maha müüa.

Enne aga tõi IM Arvutite tegevjuht Jaanus Treilmann ootamatu näite, kus iPad on osutunud asendamatuks: nimelt jooksutreeneri igapäevases töös. Margus Pirksaar filmib treenitavate jooksutehnikat ja selle asemel, et kuskil hiljem õhtul arvutist videot üle vaadata, on tagasiside kohe olemas: kolm minutit hiljem näeb jooksja iseend tahvliekraanilt ja imestab, kas ta tõesti niimoodi jookseb. Ja treeninguga saab kohe edasi minna ning jooksuasendeid parandada. Tahvel filmib ja näitab kohe sealsamas suurel ekraanil.

Priit Hõbemägi aga valib uue iPad Airi sellepärast, et kui ta selle kotti pistab, siis ei ole tunda, et tahvel on kotis. Kaaluvahe lihtsalt ise enam ei tunneta. Ja see ongi oluline. Teiseks - tahvel peab füüsiliselt istuma, kui seda igapäevaselt kasutad. See peab olema käes mugav, kerge, ilus muidugi ka. Ja kui (jah, see tüüpiline diivaninäide!) vedeled diivanil ja loed näiteks raamatut, siis käsi ei tohi tahvli raskusest ära väsida. Hõbemägi sõnul uue iPad Airiga saab tõesti raamatu loetud, ilma et käsi väsiks. Kindle´it kasutab ta ka, aga see on raskem.

iPad Air 2 WiFi - Cellular 16 / 64 / 128 GB

  • Ekraan: 9,7-tolline, IPS, 2048 x 1536 pikslit, 264 ppi
  • Kiibistik: A8X, 64‑bitine
  • Kaamera: 8 MP taga, 1,2 MP ees
  • Operatsioonisüsteem: IOS8
  • Muu huvitav: Apple Pay kontaktivaba makse, sõrmejäljeskanner Home-nupu sees, SIM kaart tarkvaralise operaatori valikuga (USA-s ja UK-s), iBeacon mikrolokaator
  • Andmeside: WiFi (802.11 a/​b/​g/​n/​ac); Bluetooth 4.0; UMTS/​HSPA/​HSPA+/​DC‑HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz); LTE (Band 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 38, 39, 40, 41)
  • Aku: 9-10 tundi

"Tänased iPadi rakendused pole aga enam nii säravad kui algusaegadel," meenutab Eesti Ekspressi endine peatoimetaja aega, kui tehti esimene Ekspress Pro tahvliäpp. Siis pandi kõik kellad ja viled külge, mis vähegi sai, sest see kõik oli ajakirjanduslikult nii lahe, kuidas kõike sai tahvlis esitada: lisad artiklile video, heli või animatsiooni, räägid muusikaplaadist ja selle saab artiklist kohe lingi kaudu osta.

Praegu aga on kõik lihtsamaks läinud, sest kasutajad kaebasid, et läks liiga aeglaselt-laaditavaks ja keeruliseks ning inimesed, kes digilehte tegid, ei tahtnud ka enam nii kaua öid üleval olla, et kõike seda kellade-vilede koormat iga kord lisada. Kuid iPad on kiire ka. Kuigi ka vanadel polnud kiirusega probleeme, tõdeb Hõbemägi, on uus jälle kiirem. Ja ilmselt järgmine mudel tuleb veel natuke kärmem. Kas ka veel õhem - kahtlane, aga mine tea.

Millal iPad Air 2 müügile tuleb? Juba õige varsti, sest esimesed tahvlid on juba Tallinnas. Teada saab sellest esimesena siitkaudu.

TÄIENDUS 05.11:

Uued tahvelarvutid on alates 5. novembrist müügil kõigis Apple´i esinduskauplustes ja volitatud edasimüüjate juures ning hinnad algavad iPad Air 2 puhul 509 eurost ning iPad mini 3 puhul 409 eurost. iPad Air 2 on saadaval kolmes värvitoonis: kuldne, hõbedane ja kosmosehall.

Kuid eile eemaldati kate ka esimeselt uuelt iMac 27" Retina 5K arvutilt:

5K tähendab, et punkte on ekraanil veelgi rohkem (Retina 5K on 14,7 miljonit pikslit), pilt veelgi selgem ja punktide suure hulga tõttu kiri veelgi pisem. Õnneks saab skaleerida suuremaks ja veebides jäävad vähemalt kirjad selgeks, kuid fotod ja logod muutuvad juba silmnähtavalt karvaseks. Samas saab üle ekraani kõrvuti panna kasvõi kõik juhtivad päevalehed ja portaalid ning saada ülevaate, mis uudistemaailmas hetkel toimub. Kuid eelk'ige on uus iMac nendele, kes pilte ja videosid töötlevad. Kontoritööks on 5K ehk juba liiga palju.

iMac 27" Retina 5K on juba müügil hinnaga 2699 eurot.

FOTOD: KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.