Lihtne lahendus: skänni oma vana foto sekunditega Google´i äppi abiga

Vana foto kvaliteetne skännimine on hea skänneri omajale lihtne, kuid aeganõudev: pildid tuleb tõsta klaasile, skännida eelvaade, siis päris-vaade ja ääred ära lõigata. Suure hulga vanade piltidega on ajakulu päris suur. Kuigi mobiilidel on ka nö skännimise funktsioon dokumentide jaoks, ei ole see läikivale fotopaberile tehtud piltidega kasutatav - peegeldus rikub tulemuse. PhotoScan aga aitab sellest veast vabaneda.

Google´i pildiäpp Androidile ja IOS-ile teeb vanade piltide skännimise ülikiireks. Aega kulub vaid mõni sekund. Põhimõte on lihtne: asetad foto kontrastsele taustale, käivitad äpi ja suunad kaamera pildile. Peale esimest välguga klõpsu tuleb suunata kaamera nii, et järgemööda neli mummu pildi nurkades oleksid kaetud, justnagu panoraamfotot tehes. Selle mõte on saada mitu kaadrit samast fotost nii, et välgu peegeldus oleks iga kord ise kohas. Lõpuks monteerib äpp need pildid kokku niimoodi, et enam ühtki peegeldust ei jää.

Hilisem servade lõikamine ja paralleelseks ajamine on juba vana tuttav tehniline lahendus, mis aitab täiendavalt aega kokku hoida.

Kui album mobiiliga skännitud, saab äppi pildikataloogis valida võimaluse salvestada tehtud koopiad otse Google Photos kataloogi. Nii jõuavad vanad pildid hetkega Google´i pilve ja edasi saab nendega juba toimetada moodsate vahenditega ükskõik kust alla laadides.

AM tegi katse ühe mustvalge fotoga 1986. aastast. Kõigepealt tavaline "skänn" Honor 8 kaameraga koos välguga:

Originaalpilt, vana foto aastast 1986. Keskel on näha välgu ülevalgustatud osa.Originaalpilt, vana foto aastast 1986. Keskel on näha välgu ülevalgustatud osa.

Nüüd aga äppiga tehtud nö skänn, mis tahtis seda pilti neli korda üle pildistada:

Vana foto skännituna.

Vaata videost, kuidas mobiiliga skännimine täpsemalt käib:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.