Uus katse: Facebook ja Ray-Ban tulevad välja salvestavate kaameraprillidega

Mäletate veel Snapchati prille Spectacles? Või siis Google Glassi? Facebook proovib samadesse jälgedesse astuda ning toob koostöös prillitootja Ray-Baniga välja kaamerate ning kõrvaklappide ja puutetundliku juhtimisega päikeseprillid Ray-Ban Stories, mis, nagu Facebooki osaluse puhul oletada võib, teeb tõeks privaatsuse eest võitlejate suurima hirmu - kõik, mida kasutaja oma silma (oma prillidega) näeb, võib minna otse Facebooki.

Kõigepealt tuleb aga elevust maha võtta kahe faktiga. Esiteks - need prillid maksavad 299 dollarit. Kui see ei tundu liiga palju, siis teiseks - toode ei tule müügile meie regioonis, vaid ainult USA-s, Austraalias, Kanadas, Iirimaal, Itaalias ja Suurbritannias.

Prilliraamide äärtes, välisnurkades asub kummagi silma juures 5 MP kaamera (foto 2592 x 1944 pikslit, video 1184x1184 pikslit ja 30 kaadrit sekundis). Pilte ning 30-sekundilisi klippe saab salvestada päästikunupu või Facebook Assistanti häälkäsklustega. 

Veidi ehk rahustab privaatsuse hindajaid see, et prillidel kaamera kõrval asuvad ka LED-indikaatorid, mis on riistvaraliselt integreeritud nii, et alati, kui kaamera salvestab, süttib ka LED märgutuli. Seega tead alati, kui Facebooki Ray-Bani prille kandev sõber ümbrust salvestada tahab.

Raamidesse on veel peidetud kolm mikrofoni, mis koos saavad hakkama mürasummutusega ning suundkõlarid, mis jätavad kõrva vabaks, kuid suunavad heli otse kõrva. 

Facebook View äpiga saab kõike juhtida (saadaval iOS-ile ja Android-ile).

Facebook View äpp.

Prilliraame saab valida kahekümne erineva mudeli seast, sealhulgas mitmed ikoonilised disainid. Ka prillikandjad saavad tellida optiliste klaasidega Facebooki prille silmaarsti retseptiga, nii läbipaistvaid kui tumedaid.

Sisse on integreeritud isegi Snapdragoni protsessor, sangadel on puutetundlik juhtimine. Elektroonika osa aitas teha EssilorLuxottica.

Facebook Ray-ban Stories prillid

Prille kasutama hakates tuleb nõustuda keerukate privaatsustingimustega, mis nõuavad, et pildistamine-filmimine tuleb viivitamata lõpetada, kui kaameras olija seda nõuab, samuti ei tohi filmida privaatsetes kohtades nagu riietusruumid, arstikabinet vms.

Prille laetakse nagu TWS kõrvaklappe laadimiskapslis ehk prillitoosis. Täislaetud prillid teevad kuni 50 videos või 200 fotot. Mällu mahub kas 500+ fotot või 30+ videot. Nutiseadmega ühendamiseks on sisseehitatud WiFi ja Bluetooth.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.