Skannerid

Skaneerimisseadmete elu-olu.


Folderit alustas koostööd Fuji Xerox Austraalia ettevõttega

Folderit

Eesti dokumendihaldussüsteemi Folderit arendajad sõlmisid partnerluslepingu Fuji Xeroxiga, mis integreerib Folderiti nende Austraalias müüdavate skänneritega ja pakutavate teenustega.

Lõppkasutajate jaoks tähendab see, et Fuji Xerox skännerid oskavad skaneeritud dokumendid ühe nupuvajutusega mugavalt Folderiti pilveteenusesse saata, mis muudab dokumentide turvalise arhiveerimise ning jagamise senisest palju lihtsamaks ja kiiremaks.

Järgmine asi, mida nutitelefonid hakkavad tegema: mobiilne ultraheliskanner vaatab keha sisse

Butterfly ultraheliskanner mobiilile.

Meil on just välja tulnud 3D skanneriga telefonid, enamus nutiseadmetest oskavad mõõta magnetvälja, kiirendust, müra, valgust ning mõned ka välistemperatuuri ja õhurõhku, kuid nüüd lisandub midagi mõnikord ka vägagi eluliselt vajalikku: väikese USB pessa käiva lisaseadmega on võimalik teha ultraheliskaneerimine ja vaadata, mis on keha sees. Ultraheliskanner saadab läbi nutitelefoni pildi serverisse tehisintellektile analüüsiks. Võimalik, et skaneeritu sisemusest leitakse niimoodi midagi õigel ajal, mida saab kergemini terveks ravida.

3D skaneerimine massidesse - uus Sony Xperia XZ1 teeb seda juba mugavalt

3D skaneerimine.

Nutitelefonide tootjatel on raske, midagi uut pole enam välja pakkuda peale aina paremate tehniliste näitajate ja pisiuuenduste. Sony võttis ühe sisult lihtsa asja, mis aga seni ei töötanud teistel korralikult  ja tegi sellest uue tugeva müügiargumendi – Xperia XZ1 ja Xperia XZ1 Compact oskavad nüüd mugavamalt kui kunagi varem 3D skänne teha. 3D skaneerimine pole midagi väga uut riistvaras, küll aga täiesti töötav ja korralik tarkvararakendus.

Lihtne lahendus: skänni oma vana foto sekunditega Google´i äppi abiga

Vana foto aastast 1986, skännitud Google PhotosPhotoScan äppiga.

Vana foto kvaliteetne skännimine on hea skänneri omajale lihtne, kuid aeganõudev: pildid tuleb tõsta klaasile, skännida eelvaade, siis päris-vaade ja ääred ära lõigata. Suure hulga vanade piltidega on ajakulu päris suur. Kuigi mobiilidel on ka nö skännimise funktsioon dokumentide jaoks, ei ole see läikivale fotopaberile tehtud piltidega kasutatav - peegeldus rikub tulemuse. PhotoScan aga aitab sellest veast vabaneda.

Canoni fotoskannerite tippmudel CanoScan 9000F Mark II sai täienduse

Skannerid ei uuene enam tihti ja kui, siis pole enam muutused väga revolutsioonilised. Samas on võimalik lihtsa vaevaga tarkvara abil uusi ja moodsaid lisafunktsioone pakkuda. Nii teeb ka Canon, teatades uue tipptasemel CCD-skanneri CanoScan 9000F Mark II turuletoomisest. Sellel on hea eraldusvõime - 9600 dpi ning täiustatud tarkvara.

Eriti mobiilne skanner Canonilt - imageFORMULA P-208

Canon tõi selle aasta algusest Euroopas turule uue eriti kerge ja kompaktse USB-toitel töötava skanneri, mis teeb dokumendiskaneerimist ja infotöötlust ka väljaspool tööruume.

600 grammi kaaluval uuel skanneril on automaatne dokumendisöötur, mis lubab korraga skannida kuni kümme lehte. Seadmel on kaks pildisensorit, mis jäädvustavad korraga dokumendi mõlema külje, pakkudes kiiret kahepoolset skannimist kiirusel kuni 16 kujutist minutis. Arvutisse saab pildid üle USB-ühenduse.

Tallinna Ülikooli Akadeemilisele Raamatukogule saabus võimas digiteerimisseade

Digiajastul hakkavad ka raamatukogud põhjalikult muutuma - paberkandjal teose väljastamise asemel võib juhtuda, et peagi saab näiteks digitaalset koopiat välja laenutama.

Nii saabuski Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogule eritellimusel valmistatud automaatseade, mis kasutab esimesena DL-3000 seerias Prantsusmaa firma i2S uusimaid digitaalkaameraid, mis võimaldavad teavikuid skaneerida sobiva tarkvara olemasolul isegi lahutusvõimega 800-1000 dpi (täppi tolli kohta) ja kuni A1 mõõdus (näiteks ajalehti).

Canoni uus skanner CanoScan 9000F skannib filmikaadri 18 sekundiga

Canon tõi välja uue foto- ja filmiskanneri CanoScan 9000F fotograafidele ja neile, kes vajavad kiiret skannerit, mis tuleks toime erinevate filmi- ja failiformaatidega.

CanoScan 9000F on mudeli CanoScan 8800F edasiarendus, millele on lisatud skanneri tööd täiustavaid funktsioone. Skänneri 9600x9600 dpi CCD sensor tagab senisest parema kvaliteedi, 48-bitine värvisügavus tagab tõepärasema värviedastuse ning suurendamiseks ja suure lahutusega printimiseks vajaliku täpsuse.

Skannerite Koljat paberite kallal

(Arvutimaailm 8/09)

Digimaailma püüeldes tuleb paratamatult kõik vajalikud dokumendid digikujule muuta, et neid saaks kasutada ka arvutis. Paberipaki digitaliseerimiseks saime laborisse HP ScanJet N9120, mis on tõeline raskekaallane skannerite seas.

HP on loomult tõeline raskekaallane. Õnneks küll mitte nii raske, nagu saabunud kulleri saatelehele kirjutatud (~ 100 kg). Ligi 61 000 krooni maksev hiigelseade suudab tehase andmeil skannida 50 lk minutis ning korraga saab ette sööta 200 lehte.

HP värsked skanneriseeriad automatiseerivad paberimajandust

Hiljuti ühe HP konkurendi juures käies öeldi, et inimesed ei tea, kui lihtne on tegelikult skannimine ja arvavad, et dokumente tuleb skannida nagu vanasti, minuteid oodates ja pärast mitmekümnemegase failiga maadeldes.

Dokumendiskann on ammu lihtsaks läinud ja seda tõestavad ka HP uued skannerid, millel kaasas hulk tööprotsesse automatiseerivaid tarkvaralahendusi.

HP toob turule dokumendihõivetoodete sarja, mis aitab väike ja keskmise suurusega ettevõtetel ja suurettevõtetel töövoogu sujuvamaks muuta. Uus tootesari aitab vältida paberi muutumist töövoo tõhususe ja turvalisuse takistajaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.