Eesti ettevõtted langevad üha sagedamini teenusetõkestus- ehk DDoS rünnakute ohvriks

Erinevate allikate andmetel kasvas teenusetõkestusrünnakute ehk nn DDoS rünnakute maht aastaga enam kui kolm korda.

Telia Eesti küberturvalisuse tiim tuvastab aga iganädalaselt keskmiselt 40 DDoS rünnakut ettevõtte klientide vastu ning on näha, et selliste rünnakute hulk suureneb pidevalt.

Telia turbevaldkonna juht Aigar Käis tõi välja, et kuigi peamiseks DDoS rünnakute sihiks olid pandeemia tõttu viimase kahe aastaga plahvatuslikult kasvanud online-meelelahutus ja ühendatust pakkuvad lahendused, langevad teenusetõkestusrünnakute ohvriks üha sagedamini ka muid internetipõhiseid teenuseid pakkuvad ettevõtted, sealhulgas e-poed.

DDoS rünnaku käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade (nt server, ruuter või tulemüür) kunstlikult üle suure hulga päringutega. See võib tekitada olukorra, kus võrguliiklus suure koormuse tõttu muutub kasutajatele liiga aeglaseks või hoopis ligipääsematuks.

„Selliste rünnakute korraldamine muutub küberkurjategijate jaoks paraku järjest odavamaks ja lihtsamaks ning seetõttu ka laiemalt kättesaadavamaks. DDoS rünnakuid kasutatakse ka muude küberrünnete varjamiseks - näiteks kasutakse ära ettevõtte IT-süsteemide erinevaid turvaauke hetkeil, kui ettevõte üritab lahendada võrgukoormuse probleeme. Lisaks nõutakse järjest sagedamini ettevõtetelt lunavara selle eest, et neid ei rünnataks,“ rääkis Käis.

Samal ajal kui küberrünnakud sagenevad ja muutuvad keerulisemaks, ootavad ettevõtted teenusepakkujatelt lihtsaid kuid samas efektiivseid turvalahendusi. Seda trendi kinnitab ka 2020. aasta septembris lansseeritud Telia lihtsa võrgupõhise turvalahenduse ehk Turvaneti populaarsus. Tänaseks on Turvanetil pea 16 500 kasutajat ning teenuse turvafilter on tõrjunud üle 800 miljoni potentsiaalse ohu aastas.

„Selleks aga, et lahendused oleksid efektiivsed, tuleb neid pidevalt edasi arendada ning täiendada. Seepärast otsustasime oma Turvaneti ja Turvalise Seadmeneti kaitsespektrit laiendada ning lisada ka DDoS-i kaitse. Uus kaitsevektor tuvastab ning kõrvaldab liiklusest DDoS rünnakud ärikliendi ühenduse suunal,“ selgitas Käis.

DDoS kaitse toimib võrgupõhiselt ja see lisandub turvalise internetiühenduse teenusele automaatselt ning uuendus teenuse hinda ei mõjuta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.