Apple´i kauaoodatud tahvelarvuti kuulutati täna välja

Apple kuulutas täna välja tahvelarvuti iPad. Uus tahvelarvuti saabub USAs müügile paari kuu pärast ja hakkab maksma alates 499 dollarist.

Seade tuleb müügile 16, 32 või 64 GB salvestusmahuga ning vaid WiFi-ühendusega või WiFi ja 3Gga. Kalleim mudel maksab 899 dollarit (64 GB ja WiFi+3G). WiFi+3Gga mudel saabub poodidesse vaid WiFiga (a/b/g/n) mudelitest veidi hiljem.

680-730 grammi kaaluv seade on 1,5 cm paks, välimuselt nagu "suurendatud" iPhone ja pakub 9,7tollisel multipuuteekraanil 1024x768punktist eraldusvõimet. Protsessoriks on 1 GHz A4 protsessor, mis on spetsiaalselt iPadi jaoks disainitud.

GPS on vaid WiFi+3Gga mudelitel, Bluetooth aga kõigil. Seadmega saab ühendada klaviatuuri, hiire ja VGA monitori ning kasutata seda kui tavalist arvutit.

Suurimaks plussiks on asja hind, ka aku peab kaua vastu: töötades kuni 10 tundi, ootel seisab nädalaid. Toode on suunatud pigem kodukasutajale, kuid sobiks ka teatud juhtudel mobiilsele ärikasutajale (olemas kontaktid, kalendrid, e-post, veeb). Miinuseks see, et puudu on multitasking ehk mitme programmi üheaegne jooksutamine ning seade ei suuda jagada internetti teistele seadmetele.

iPad on oma formaadilt n.ö kolmas vidin, mis jääb telefoni ja sülearvuti vahele. Kas kasutajad selle kolmanda formaadi omaks võtavad, loobudes mobiilist või sülearvutist või on paljud koguni nõus kolmandat seadet igal pool kasutama lisaks olemasolevatele, seda näitab peagi iPadi müügiletulek. Tahvelarvutid on üritanud turgu vallutada korduvalt, kuid huvi nende vastu on siiani olnud üsna leige.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.