Androidi pahavaraliste rakenduste arv ületas miljoni piiri

Veebileht Trend Micro kirjutab, et on avastatud juba miljon pahavara sisaldavat rakendust, mis tehtud Androidi operatsioonisüsteemile. Nende arv tõuseb kiiremini, kui firma oli oodanud. Selle aasta alguses oli nende arv 425 000, miljoni piir ületati selle aasta septembris.

Nimetatud Androidi pahavaradest 75 protsenti teevad otsest kahju, nagu automaatselt sõnumite saatmine tasulistele numbritele. Ülejäänud 250 000 rakendust on niinimetatud "kõrge riski" rakendused. Need kuvavad pidevalt erinevaid reklaame, mis viivad edasi kuhugi veebilehele. Rakendused on levinud ka Google Play poes.

Ligi kaks kolmandikku Androidi pahavara rakendustest on loonud Fakeinst või Opfake. Mõlema firma äriidee on sarnane - mõnda tuntud rakendust müüakse teise nime all. Näiteks juunikuus levis uudis, et Google Play poes on müügil rakendus Bad Pigs, mis oli tehtud hittmängu Bad Piggies põhjal.

Enamik rakendusi on müügil väiksemates Androidi rakenduste poodides, mida Trend nimetab suurteks ohtudeks ja soovitab neid vältida.

Rakendusi tuleks alla laadida Google'i enda Google Play poes, ent seegi pole kindel koht. Erinevalt Apple'ist ja Microsoftist ei vaata Google kõiki rakendusi enne müügile panekut üle. Nõnda pääsevad mitmed pahavara sisaldavad rakendused Google Play poodi müügile.

Soovitav on enne rakenduse alla laadimist uurida infot väljaandja kohta ja kasutajate kommentaare rakenduse kohta. Kui informatsioon sisaldab midagi kahtlast, ei tohiks rakendust alla laadida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.