fbpx See tuleb siiski: Gartner ennustab, et sel aastal kasvab arvutiseadmete müük mõned protsendid | AM.ee

See tuleb siiski: Gartner ennustab, et sel aastal kasvab arvutiseadmete müük mõned protsendid

Rahvusvaheline uuringufirma Gartner ennustab, et ülemaailmne traditsiooniliste PC-de, tahvlite jm mobiilsete seadmete ning mobiiltelefonide müük kasvab sel aastal 4,2 protsenti.

Kasv pole suur, kuid palju kvartaleid kiratsenud tehnoloogiaseadmete müüjatele/tootjatele on see ikkagi parem kui paigalseis.

2013. aastal kogeti koguni 9,5-protsendilist langust.

Tahvelarvutite müük, mis mobiilsete seadmete turgu vee peal hoidis, ähvardab aga 2014. aastal jääda tagasihoidlikumaks. Gartner ennustab, et müüakse 256 miljonit tahvlit.

Kõiki seadmeid aga müüakse ennustuse kohaselt 2014. aastal 2,4 miljardit tükki ehk 4,2 protsenti rohkem kui 2013. aastal.

"2014. aasta saab olema PC turu ärkamisaeg," õhutab optimismi Gartneri uuringudirektor Ranjit Atwal. Ja selle põhjuseks on Atwali arvates ärisektori ostud, et uuendada oma vana riistvara Windows XP pealt millegi moodsama peale. Seda eriti Lääne-Euroopas. Sel aastal vahetatakse Microsofti toetuse lõppemise järel välja ligi 60 miljonit äri-PCd, mis kasutasid vananenud Windows XP-d.

Gartner näeb, et tahvlite müük aeglustub 2014. aastal ja neid müüakse 256 miljonit, mis siiski on 23,9 protsenti rohkem, kui 2013. aastal. "Vanadel" turgudel kasvab nõudlus suurema ekraaniga tahvlite järele ja Aasia turgudel hakatakse rohkem eelistama phableteid ehk telefon/tahvelarvuteid. Atwali arvates löövad läbi pigem madalama hinna pakkujad kui rohkema funktsionaalsuse või paremate tehniliste näitajatega seadmete tootjad.

2014. aastal müüakse arvatavasti 1,9 miljardit mobiiltelefoni. See on 3,1 pprotsenti rohkem kui 2013. aastal. Nutitelefonid moodustavad sellest 88 protsenti 2018. aastal, praegu on aga nutitelefone kõigist mobiilidest 66 protsenti.

Operatsioonisüsteemidest võimutsevad Android ja iOS - vastavalt 30 ja 15 protsenti kasvu 2014. aastal. Annette Zimmermann, ametilt samuti Gartneri uuringudirektor, ennustab helget tulevikku Windows Phone´ile. "Windowsiga telefonid on teinud väga madalalt stardipositsioonilt sel aastal kõva kasvu," ütles Zimmermann ja ennustas, et 2018. aastaks on Windows Phone´il hõivatud 10% turust. Praegu on Microsofti turuosa nutiseadmete platvormidest 4%.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.