fbpx Honor 20 test aasta kõige pimedamatel hetkedel | AM.ee

Honor 20 test aasta kõige pimedamatel hetkedel

Praegu on käes aasta kõige pimedaimad ajad, nii et ka keset päeva pildistades pole valgus just kiita. Proovime, mis õnnestub Honor 20ga. Lisaks saame katsetada ka läbi paksude pilvede paistvat sateliidisignaali, et nutitelefoniga asukohta määrata.

Honor 20 aastase testi pimedaima öö pildistamiseks läheme kõigepealt Kadriorgu. GPS joonistas teekonnast sellise träki:

Kadrioru träkk.

Ja siin mõned pildid Honor 20 Night Mode´iga, mida toetab Huawei tehisintellekt. See tähendab, et iga pilt pannakse kokku kümnetest kaadritest, mida võrreldakse ja mürapikslid eemaldatakse. Nii saab ka rohkem valgust püüda ja foto näib hoopis parema valgustundlikkusega, kui kaamerasensor ise suudaks.

Kumu.

Pildiloleva müra õigustuseks võib öelda, et tõesti väga pime oli, silmaga vaadates üsna must, ainult KUMU logo helendas keset pimedust. 

Peetri muuseum.

Muuseumi ees oli ikka valgem ja selgem. Käest pildistatud, kaamera tahab umbes viis-kuus sekundit paigalhoidmist, enne kui ööpilt kokku pannakse.

Kadrioru lossi ees.

Kadrioru presidendilossi esised kuused.

Kadrioru loss.

...ja loss ise.

Kadriorg.

Kadrioru lossi aias. Natuke valgust ja varju. Ega peale kunstvalguse talvisel pööripäeval midagi muud eriti võtta polegi juba peale nelja õhtul.

Kadriorg

Päris tippudega Honor 20 ei suuda ööpildistamises siiski võistelda, müra ja ebateravust on rohkem kui näiteks Huawei Mate 20 Pro´l või Samsung Galaxy Note 10´l.

Kadriorg.

Teeme mõned pildid päeval ka niipalju, kui korraks seda valgust välja tuleb. Mere ääres on heledam, pildistame Viimsi poolsaare otsas Rohuneemes laevu ja laineid.

Allpool fotorežiimideks lainurk (0,6x), normaalne ja tele (10x):

Rohuneeme

Rohuneeme

Rohuneeme

Natuke väiksema suurendusega kui 10x enam nii udune pole (3,8x):

Honor 20 test Rohuneemes

Siia sobib tavafotograafiast soovitus, et objektiivi reguleerimise äärmustesse ei maksa pildistamisel kalduda, nõks vähem telet või lainurka kui maksimaalselt võimalik annab parema tulemuse ja vähem moonutusi.

Teravat pilti on praegu jõulude ajal väljas telega raske saada, sest valgust on tõesti väga vähe lumevabal tihedalt pilves ja kergelt udusel pärastlõunal.

Lõppu veel üks 30 kaadrit sekundis 4K video ka käest võetuna. Honor 20 saab 4K video tegemisega samuti hakkama ja arvestades olusid, üsna normaalselt:

GPS test: Honor 20 navigeerib nagu parimad

Teeme ära asukohamääramise testi, kuna Honor 20 suudab kasutada USA GPS-i, Venemaa GLONASS-i ja Hiina Beidou navigatsioonisüsteeme kõiki korraga. Tõesti, ka siseruumides võib saada täpsuseks 4 meetrit, mis on üsna hea tulemus ja võrreldav parimatega (näiteks Mate 20 Pro´ga):

GPS test

Honor 20-ga teekonda träkkides on pilt samuti üsna täpne, siin väljavõte teekonnast Endomondos:

GPS

Ülaloleval pildil on kõnniteest mõnemeetriseid kõrvalekaldeid, aga mobiili GPS-i kohta on see täiesti paras tulemus.

Järvevana tee jalakäijate tunnelis aga siiski Honori GPS-vastuvõtja enam signaali kätte ei saanud, seegi pole suur üllatus:

GPS test, tunnel

Asukoha keskmistamise algoritmid tunduvad siiski mitte väga stabiilselt asukohta siluvat, sest rahulikult Kadrioru pargis mööda kõnniteid kulgedes on sirge teekond jäänud träkile kohati hüplikult:

GPS test

Samas pole kõrvalehüpped lageda taeva all suured ja jäävad mõne meetri piiresse, mis on hea tulemus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.