Huawei P10 – kolm Leicat taskus

Uus tipptelefon Huawei P10 jätkab kahe tagakaamera traditsiooni, kuid seekord on Leica märgi saanud ka esikülje selfie-kaamera.

Kaameraga ongi P10 valmis võitlusse astuma ükskõik millise teise nutitelefoniga, mis hetkel saadaval, kuigi võidu osas ei saa alti sada protsenti kindel olla. Siiski on kahel kaameral eeliseid, mida ühega ei saavuta – näiteks nn bokeh efekt, mis aitab hägustada taustal (või esiplaanil) olevaid detaile ja esile tuua vajalikku. Varem tegid seda filtrid, millega sai ringi- või ribakujulist ala teravdada ja muud hägustada, kahe kaameraga tuleb see aga välja peaaegu peegelkaameralikult.

Peaaegu sellepärast, et endiselt esineb bokeh-efektil eksimusi. Näiteks oli P10 esitlusel restoranis Art Priori üles pandud fotograaf Ardo Kaljuvee piltidel portreed küll peaaegu perfektsed, aga näiteks Krista Lensini fotol võis näha, mismoodi käe alla jääv kolmnurk arvati ka esiplaanile ja oli terav, kuigi taust udune.

Selliseid väikesest august paistvaid taustu ei oskagi kaks kaamerat sobivalt hinnata – erinevate kohtade kaugus pildil määratakse stereoskoopiliselt kahe kaamera pilti võrreldes. Kui on liiga sügav ja liiga väike pind, siis see erinevus ei tule välja ning tarkvara ei oska õigesti teravustada või hägustada.

_DF_5824.jpg
Ardo Kaljuvee testis Huawei P10 telefoni - taamal näitus piltidest.

P10 puhul pole palju eeliseid, miks peaksid P9 või Honor 8 kasutajad selle uue Huawei tippmudeli vastu vahetama, küll on aga paljudel kehvema kaameraga telefoni omanikel põhjust uue Huawei peale minna, et ära kasutada lisaks kahe kaamera eelisele ka uut täiustatud portreefunktisooni.

Esiteks, üles saab võtta grupi-selfiet nii, et Leica esikaamera tunneb ise ära, kui palju inimesi on pildil ja teeb automaastelt ülesvõtte suurema nurgaga.

_DF_5959.jpg
Kui pildile ilmub rohkem inimesi, võtab selfie-kaamera laiema nurga.

Koostöös GoProga on Huawei P10 ja P10 Plusi jaoks välja töötatud töötlusrakendus Highlights, mis loob kasutaja tehtud videote ja fotode põhjal dünaamilise lugu jutustava video koos üleminekute ja muusikaga.

Portreerežiimis aga tegeleb kaameratarkvara näo 3D mudeli loomisega, et hiljem oleks võimalik valgust sättida – näiteks kui pole võtta head külgvalgustust näo reljeefide esiletõstmiseks, saab hiljem 3D mudeli põhjal varjusid luua.

Tagaküljel asuv Leica Dual Camera 2.0 on varustatud kahe SUMMARIT-H objektiiviga, F2.2 avaga. See pole küll ava poolest edasiminek, kuid kahe sensoriga on kunstlikult saavutatavad ka näidud alla F2.0. Kaamera teeb 4K videot, mustvalge sensor on 20 MP ja värvisensor 12 MP. Lisaks pakub kaamerasüsteem optilist stabilisaatorit.

Siin on näiteks mõned pildid. Klõpsates avaneb originaal.

Huawei P10 bokeh efekt
Näide bokeh-efektist.

Huawei P10 õues.
Klõps loojuva päikesega - peegelkaameraga võrreldes on muidugi heledate ja tumedate alade väljajoonistamine kehvem, aga mobiili kohta päris hea.

Huawei P10 mustvalgena.
Tehtud mustvalge sensoriga.

Huawei P10 varjud.
Peened triibud pole liiga teravaks aetud.

Välimus

P10 on vägagi iPhone´ilik, kuid väga mugavalt kerge ja nagu juba eelmistest Huawei tipptelefonidest käepäraseks sai, väga õhuke ja stiilne. Alla 7 mm paksus ja väga kitsad ääred tagavad ühelt poolt ilusa välimuse ja mugava käeshoidmise, kuid väga kitsad servad tähendavad ka seda, et mobiili hoides läheb hoidev sõrm mõnikord kogemata vastu ekraani serva ja telefon reageerib puutele.

Testitelefon oli hõbedase tagaküljega, kuid koostöös Pantone Color Institute’iga pakutakse lisaks traditsioonilisele värvivalikule ka kaht uut värvilahendust: Dazzling Blue ja Pantone’i 2017. aasta värvi Greenery. Huawei on neile andnud läikeefektiga viimistluse.

HUAWEI P10 Group Shot.png

Tagaküljelt on kadunud sõrmejäljelugeja – see kolis esiküljele ekraani alla, kus enamustel teistel telefonidel. Mõnes mõttes mugav, mõnes mõttes mitte – mugavam on nüüd mobiili kasutada kontoritingimustes, ebamugavam välitingimustes, kui peab ühe käega väga allservast telefoni pöidlaga katsuma. Samas on sõrmejäljelugeja sama täpne ja kiire nagu varasem. Kuid ei tööta enam nupuna, vaid on lihtsalt lohuke klaasi sees, kõik on ühes tükis esiklaasis.

Huawei P10 üheks eeliseks võibki nimetada sellist voolujoonelist ehitust, et ka tagaküljel pole ühtki väljaulatuvat osa – kaks kaamerat on nagu P9-l ja Honor 8-l ühtlase sileda klaasi all.  SIM kaart käib sisse samuti iPhone´ilikust sahtlist, kuid sahtlisse saab panna kateise SI.-kaardi. Teine SIM-kaardi pesa sobib ka kuni 256 GB suuruse microSD kaardi jaoks - lisana 64 GB sisemisele välkmälule.

Muud tehnilised asjad

Huawei P10 tuleb tegelikult välja kahes põhiversioonis: P10 on 5,1-tollise Full HD LCDekraaniga (432 ppi), Huawei P10 Plus aga suurema ekraaniga: 5,5-tollise QHD LCD-ga (2560 x 1440 pikslit, 540 ppi).

P10-l on 3200 mAh aku, P10 Plus-il natuke suurem, 3750 mAh.

Aku peab P10-l ilusti ühe päeva vastu, õhtul võib näha ka aku laetuse tulemust ligi 50% juures, kuid päris teist päeva ei kipu telefoniga õhtusse saada. Lõpus kustub mobiil umbes 7% juures ja lülitub välja. Muidugi saab pikendamiseks kasutada ka äärmise akusäästu režiimi. Seda ei jõudnud testida, sest nii peaks mobiil ikka mitmeid päevi vastu pidama. Küll aga võib selles režiimis lõppeda äppide ligipääs andmesidele ja need võivad käituda ettearvamatult.

Võimas Kirin 960 kiibistik koos Mali G71 MP8 graafikakiibi ja 4 GB operatiivmäluga pole küll kõige tipp (P10 Pro sisaldab juba 6 GB mälu), kuid siiski üsna korralik riistvara võib P10 töö jätta kiireks ka rohke graafikaga äppide jooksutamisel ja multitaskingul.

Siin on mõned jõudlustestid:

  • Quadrant - 41180 punkti
  • Linpack - 493,95 MFLOPS
  • Geekbench 4 – 6361 punkti

Kui komplekstestis saavutas P10 teise tulemuse Oneplus 3 järel, siis puhtalt protsessorijõudlust hindavas Linpacki testis oli P10 oma Kirin kiibistikuga Oneplusist isegi natuke kiirem. AM suurest Androiditelefonide jõudluse edetabelist www.am.ee/edetabel on veel puudu Samsung Galaxy S8 tulemus, mis võib esikolmikut muuta.

Masinõppealgoritmi ja Huawei Ultra Memory tehnoloogiaga õpib P10 kasutaja käitumisharjumusi tundma ning seejärel ennustab rakenduste kasutust ja haldab RAMi kasutust intelligentselt. Nii avanevad kõige tihedamini kasutatavad rakendused kiiremini.

Kõnekvaliteet on väga hea, HD kõnede puhul ei saa muidugi kergelt metalse kõlata, aga tulemus on siiski parem kui paljudel teistel HD kõnet toetavatel telefonidel. Helina ja kõlari valjus on ka hea, valjenev helin paneb kuulma ka lärmakas ühiskontoris, olles seina taga teises toas.

Kuna P10 on metallkopruses, võib see tähendada kehvemat levi. Samas on täiustatud antennisüsteemi, nii et levi tegelikult halvem polnud. Ka käega metallkorpusest kinni hoides levi ei halvenenud, pigem ei toimunud mingit muutust.

GPS-i levi oli samuti hea ja pigem parem, kui mitmetel teistel hiljuti proovitud nutitelefonidel. GPS-i ei eksitanud oluliselt ka kõndimiskiirusel tunneli läbimine:

Huawei P10 tunnelis ja kõnniteel.

Tarkvara osas paneb ka Huawei hulga standardrakendusi kaasa, mis küll võivad dubleerida kasutaja enda eelistatud äppe, kuid midagi väga ohtralt kaasa ei tule. Kasutajaliides on lihtne ja puhas, nagu EMUI on varemgi olnud.

Kokkuvõtteks on Huawei P10 telefon väga hea valik sellisele kasutajale, kes hindab uusi pildistamisvõimalusi. Kahe kaameraga Leica süsteem on hea kvaliteediga ka hämaras ja teeb Pro režiimis kõiki seadeid käsitsi seadistades kunstilisi häid pilte. Võib-olla hakkab ka mustvalge taas meeldima, sest selles osas on Huawei ilmselt parim.

Pildikvaliteedis võib mõni muu tipptelefon veel parem olla kui Huawei, aga vahe pole väga suur.

Mis aga võib takistada seda telefoni omandamast, on hind. Eesti turu jaoks jääb P10 soovituslik hind 550 eurot liiga kalliks. Tegelik hind on praegu lausa 600 eurot. Selle raha eest vaadatakse juba Samsungi tippmudelite, Sony või iPhone´i poole, mis on endiselt veel tuntumad ja valijale nö kindlama valikuga mobiilimargid.

 

TEHNILISED ANDMED

Nutitelefon Huawei P10
Hind: 599 eurot (Elisa, Tele2, Telia)

SIM kaart: Nano SIM, kaksik-SIM, Dual Stand-By

Ekraan: 5,1-tolline, 1080x1920 pikslit, IPS-NEO LCD

Operatsioonisüstee: Android 7.0 Nougat

Protsessor: Huawei Kirin 960 kiibistik, neli tuuma 2,4 GHz + neli tuuma 1,8 GHz

Muutmälu: 4 GB

Välkmälu: 64 GB

Mälukaart: microSD kuni 256 GB

Kaamerad: taga 20 MP mustvalge ja 12 MP värviline sensor, autofookus, faasipõhine autofookus, puutefookus, näotuvastus, LED välk, video 2160p@30fps (4K), 1080p@60fps; eesmine kaamera 8 MP

Ühendused: 2G 850, 900, 1800, 1900 MHz, 3G 850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz, 4,5G 700, 800, 850, 900, 1700, 1800, 1900, 2100, 2300, 2600 MHz; andmeside alla/üles 450 / 50 Mbit/s, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, DLNA, Bluetooth 4.2, NFC, ANT+, microUSB, 3,5 mm audio, FM raadio

Sensorid: sõrmejäljelugeja, kiirendusandur, güroskoop, lähedussensor, kompass

Aku: 3200 mAh, ooteaeg kuni 408 tundi, kõneaeg kuni 23 tundi

Vee- ja tolmukindel: ei

Mõõdud: 145,3 x 69,3 x 7 mm

Kaal: 145 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.