Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Ameerikavaba: Huawei ei kasuta enam oma uusimates telefonides USA komponente

Hiina suurtootja Huawei, kes vaevleb USA kehtestatud kaubandusembargo käes ja on lisatud vastavasse musta nimekirja koos ligi 70 teise Hiina ettevõttega, on nüüd saavutanud sõltumatuse USA tootjatest ja suudab oma järgmised telefonid toota ilma USA komponentideta, kirjutab Wall Street Journal, vihjates Jaapani tehnoloogialabori Fomalhaut Techno Solutions infole.

Toodete juppideks lammutajad iFixit ja Tech Insights lammutasidki Huawei Mate 30 Pro tükkideks ning leidsid samuti, et seal pole enam teada-tuntud USA tootjate komponente.

Näiteks peaks uued Huawei Mate 30 Pro mudel olema esimene, mis tuleb välja ilma USA komponentideta ja seega pole mõjutatud USA kaubandusembargost. Seega järgmisel aastal ka meil müügile jõudvate Huawei telefonide riistvara on ilmselt USA tehnoloogiast vaba.

Komponendid ei tule ainult Hiinast, osa toodetakse ka Euroopas (näiteks Hollandis) ja mujal maailmas. Kui varem olid ka mõned raadiomoodulid, näiteks WiFi ja Bluetooth pärit USA firmast Broadcom, siis nüüd teeb Huawei need komponendid täielikult ise. Samuti on 5G seadmetes saavutatud sõltumatus USA tootjatest.

Google´i teenuseid nagu Google Play, Gmail, Search, Youtube´i ja Maps´i äpid jm aga muidugi neis uutes telefonides ametlikult pole ning tuleb alternatiividega läbi ajada. Huaweil on selleks oma äpipood App Gallery, kus on valik meile harjumatu, kitsam ja pisut teine, kui Google´i enda äpipoes.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.