fbpx Volditavate ekraanide paraad: Huawei näitas (lähedalt) 5G-ga ja kokkumurtava ekraaniga tahvel-telefoni | AM.ee

Volditavate ekraanide paraad: Huawei näitas (lähedalt) 5G-ga ja kokkumurtava ekraaniga tahvel-telefoni

Pühapäeval tõi Huawei Barcelonas toimuval Mobile World Congressil välja sel aastal ilmselt moetrendiks saava nn voldiktelefoni Huawei Mate X, mis ühtlasi on ka teise moetrendi esindaja ehk 5G toega telefon.

Uus Mate-seeria telefon on tegelikult nii nutitelefon kui tahvelarvuti. Kaks-ühes seadmel on painduv ja ülespoole avanev Falcon Wing Mechanical Hinge tüüpi OLED-paneel ja maailma kiireim 5G Balong 5000 kiibistik, mis teeb võimalikuks uut tüüpi liidestuse, millega saab telefoni kiirelt kokku voltida.

Tahvelarvuti režiimis on Mate X ruudukujulise ekraaniga töövahend, kus mitme ülesande samaaegseks täitmiseks saab kasutada kaht ekraani, mis loob lauaarvutile sarnase kogemuse. Lisaks on Mate X-il Huawei nutitelefonidele omaselt võimas kaamera, mis tänu volditavale disainile saab täita nii eesmise kui tagumise kaamera rolli, seega eraldi selfie-kaamerat pole enam vaja.

Maailma esimese 7 nm tehnoloogiaga 5G multi-mode Balong 5000 kiibistikuga on Mate X 5G nutitelefonide seas võimsaim turul olev nutiseade. Lisaks on telefon varustatud mahuka 4500 mAh akuga, mis toetab SuperCharge tehnoloogiat.

Mate X

Kergekaaluline voldiktelefon on saadaval sinises värvitoonis “Interstellar Blue”.

Balong 5000 kiibistik tuleb kasutusele terves reas 5G toodetes – mitte üksnes nutitelefones, vaid ka kodustes lairibaseadmetes, sõidukite pardaseadmetes ja 5G modemites.

Balong 5000 kiibistiku protsessor toetab nii 4G kui 5G võrgu traadita ühendusi. Üle 5G võrgu saab näiteks 1 GB suurust HD videoklippi alla laadida kolme sekundiga ja 8K videot ilma katkestusteta sujuvalt striimida. Lisaks kodusele kasutusele sobib Huawei 5G CPE Pro väikestesse ja keskmise suurusega ettevõtetesse, kus vajatakse ülikiiret lairibaühendust.

Kasutades WiFi 6 tehnoloogiat, suudab Huawei 5G CPE Pro saavutada andmesidekiiruse kuni 4,8 Gbit/s. Tegemist on maailma väikseima kliendi asukohas kasutatava seadme (CPE, Customer Premises Equipment) ja esimese sedalaadi 5G seadmega, mis toetab Huawei HiLink protokolli.

Vaata ligi 2300 eurot maksma hakkava volditava ekraaniga telefoni esitluse videot siit:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.