Kolmanda põlvkonna Galaxy Tab - veel üks hea suur tahvel, aga kus on iseloom?

10-tolline Samsung Galaxy Tab 3 on seitsmetollise Nexuse kasutajale tõeline labidas - mida küll nii suure tahvliga teha? Kuid tegelikult on seline lahmakas riist päris käepärane, sest kaalu on tal vähe ja küljelt vaadates on Tab 3 õhem, kui nii mõnigi nutitelefon.

Samas pole selle plastmassise tahvli puhul esialgu välimuses mingit stiilsust või erilisust märgata, kui võrrelda näiteks Sony uusimate tahvlitega.

Aasta kasutusel olnud Nexus 7-ga võrreldes on aga Samsungi korpuses kerge nagin sees juba peaaegu uuena (kuid eks testseade on vatti ka saanud). Libe plastmasskoprus seega muljet ei avalda. Poodides aga võib esimene põgus näppimine olla oluliseks müügiargumendiks. Samas - sisemuses ei saa midagi eriti ette heita. Tahvel on üsna kiire (kuigi - mõnikord Androidile omaselt tekkisid poolesekundilised tardumushetked), Samsung on oma lisatarkvaraga üht-teist kõpitsenud ja üldises töökiiruses on kõik korras, seega võib see tahvel olla üks korralik pereauto, mis Eestis juba omandatud brändituntuse ja iPadi järel teise ihaldatuima tahvlibrändina väga suuri hinnasoodustusi poodides ei pruugi pakkuda. Ostetakse niigi.

Hea on veel see, et tahvlit saab nüüd laadida suvalise micro-USB laadijaga. Telefonilaadijad laevad küll kauem, aga tahvel ei protesteeri. Teiste tahvlilaadijatega ja paariampriste toiteadapteritega saab Tab 3 üsna kiirelt (mõne tunniga) täis.

Muidugi on 10-tollisel tahvlil, nagu viimasel ajal tihiti kombeks ka infrapunasilm, seega saab diivanil lesimise seadet (milleks tahvlid suuresti ongi liigitatud) kasutada ka oma koduseadmete juhtimiseks. Korterielanikud saavad juhtida oma telekat (ja mõnikord ka muusikakeskust), majaomanikud võivad tahvli tuttavaks teha kasvõi konditsioneeri ja majavalgustuse nutiseadmetega. 

Et hea jõudluse jutt lihtsalt jutuks ei jääks, võrdleme Galaxy Tab 3 10.1 tahvlit teiste seadmetega. Ja selles võrdluses on tahvel üsna heade tulemustega:

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 testitulemused:

  • Quadrant: 6141 punkti
  • Linpack 230,105 MFLOPS

Asus Padfone Station (Android 4.0.3) näiteks teenis Quadrantis 5140 punkti ja HTC One X (Android 4.0.3) 4949 punkti, jäädes napilt Samsungi uuest tahvlist maha. Samsung Galaxy Tab 3 10.1 on oma tulemustega selles tabelis napilt esikolmikust väljas, jäädes neljandaks.

Samsung kultiveerib meie seas silmadega juhtimise võimalust - heitke pilt veebi lehitsedes ekraani allserva ja veeb keritaksegi automaatselt edasi. Paraku on Samsungi silmadega juhtimise omadused (ja ka kätega vehkimine näiteks Samsungi nutitelerite juhtimisel) valguse allika suhtes tundlikud ehk LED-valgustusega, kus kiiratava valguse spekter on kitsam, ei pruugi kaamera välja lugeda, kui silmi tahvli ees pööritada või hoogsalt nutiteleri ees kätega vehkida. Vaja on korralikumat valgustust.

Kaamera pole midagi erilist, aga ilmselt vähenõudlikule kasutajale sobib, sest erinevatel üritustel käisid juba eelmise põlvkonna Galaxytega ringi kasutajad sellise ilmega, nagu tahaks tahvliga kellelegi pähe lajatada. Tegelikult kasutati tahvlit digikaamerana. Full-HD video veab see kaamera siiski välja, kuigi ekraan taasesituseks (1280 x 800 pikslit) on natuke väiksema eraldusvõimega.

Mida siis öelda kokkuvõtteks? Seda, et ahvel on piisavalt hea, aga kõik oleneb hinnast. Ca 380 eurot Eestis on selline keskmine hind. Odavamad archosed, gocleverid ja igasugused Hiinast pärit tooted algavad natuke peale sajast eurost, ulatudes Delli rohkem kui 900 euroni välja. Tõesti keskmine. Keskmise pereauto omanikule keskmise pangalaenuga keskmises majas on see igati väärt keskmine tahvel küll.

 

TEHNILISED ANDMED
Tahvelarvuti Samsung galaxy Tab 3 10.1

Hind: 377 eurot (ATF)
Võrgud: WiFi 802.11 a/b/g/n 2,4+5 GHz, WiFi Direct, Bluetooth A2DP, AVRCP, HSP, OPP, SPP, HID, PAN
Protsessor: kahetuumaline, 1,6 GHz
Operatsioonisüsteem: Android 4.2
Ühendused: USB 2.0, 3,5 mm heliväljund, microSD kuni 64 GB
Mälu: RAM 1 GB, flash 16 GB
Aku: 6800 mAh, kuni 9 tundi internetikasutust
Ekraan: 10,1-tolline, 1280 x 800 pikslit
Kaamerad: 1,3 megapikslit ees, 3 megapikslit taga
Mõõtmed: 176,1 x 243,1 x 7,95 mm
Kaal: 510 g

Vaata GSM Arena videoarvustust:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.