HDR tahvlis - tulevikukindel Samsung Galaxy Tab S3

Tahvlit pole meie testimislaual mõnda aega olnud, sest see seadmesektor on vaikselt unustusehõlma vajumas, kuna tahvlite osas pole palju uudiseid – peale selle, et ekraanid lähevad vaikselt punktitihedamaks ning protsessorid kiiremaks. Samsung Galaxy Tab S3 aga tuli testimisse võtta, kuna selle ekraan toob tahvlid üldise pildirevolutsiooni esirinda. Nimelt on praegu nutitelerites kõige kuumem sõna 4K HDR ja Samsungi uus tahvel toetabki seda üliselge ja sügavmustadest ülieredate toonideni maailma näitavat 10-bitist tehnoloogiat.

Samsung Galaxy Tab S3 on suure, 9,7-tollise Super AMOLED ekraaniga, mis oma QXGA resolutsiooniga (2048 x 1536 pikslit) pole küll 4K, kuid tavalisest Full HD-st siiski ligi poolteist korda rohkema punktihulgaga. Ekraan toetab ka HDR-i, mis on nutitelekate juures praegu kvaliteedi viimane sõna, mida poest saab osta: HDR kuvab 10-bitiselt värve ülidünaamiliselt väga heledatest sügavmustade toonideni ja täiuslikum värviedastus peaks jätma näidatavast pildist mulje, nagu tegemist oleks tõesti päris-maailmaga.

Samsung Galaxy Tab S3.

Paraku ei saa seda proovida mujal kui Amazoni videostriiminguteenuses Amazon Prime Video. Youtube suudab ka näidata HDR-i, kuid kas see ka Galaxy Tab S3 ekraanil just nii välja näeb nagu tootja tahab, seda ei tea. Igatahes on Youtube´ist näiteks selle demovideo vaatamine tõesti väga kosmiline elamus:

Sama videot tavalise ekraaniga arvutist vaadates tundub see siiski tunduvalt hallim ja vähem kontrastsem.

Seega esialgu võib jääda HDR pigem tuleviku jaoks, kui need videod ka tahvlile rohkem kättesaadavaks muutuvad.

Tahvlil on külgedel neli AKG by HARMAN helisüsteemiga kõlarit, mis tagavad lisaks stereole ka ruumilisema kinoelamuse, kui filme vaadata.

Jõudlus samuti on hea mängimiseks: Snapdragon 820 protsessor koos Vulkan´i graafikaga on täiesti piisav 9,7-tollisel ekraanil igasuguse graafikaprogrammi sujuvaks jooksutamiseks. Kui kasutajaliides ehk tundub õige pisikese viitega, mis suure ekraani peal sõrmega viibates on natuke tunda, siis jõudlustestid kinnitavad, et aeglus ei tohiks väga probleemiks olla.

Jõudlustestid:

  • Quadrant - 34118 p
  • Linpack - 612,59 MFLOPS
  • Geekbench 4 – 4169 p

Tahvel paigutub nende tulemustega kindlalt esikümne keskele AM.ee/edetabel asuvas Androidiseadmete edetabelis.

13-megapikslise automaatse fookusega tagakaamera ning 5-megapiksline esikaamera on tubli keskmise kvaliteediga, üks näidispilt päikselisest õuest allpool:

Samsung Galaxy Tab S3 proovipilt.
(klõpsa pildil, avaneb originaal)

Tagakaamera suudab salvestada kuni UHD kvaliteediga videot, esikaamera Full HD kvaliteediga. Foto profirežiimis on võimalik sättida valge balanssi, ISO ja teravustamise režiimi. Esikaameraga saab teha ka laiendatud selfiet ja 3D skannimist ümber keskele jääva objekti (näiteks ümber pea).

Profirežiimi valikud.

Tahvlil on laiendatav mälu, küljepealne microSD kaardi pesa on laiem kui microSD kaardile vaja, seega osadele mudelitele saab sinna kõrvale ilmselt ka SIM kaardi panna.  Kiirlaadimisvõimalusega 6000 mAh aku kestab videot vaadates üle kümne tunni, niisama päevast päeva kasutades saab paar päeva laadimiseta hakkama.

Turvalisuse tagab alumise nupu sees asuv sõrmejäljelugeja. Paraku see väga sujuvalt ei tööta: igal teisel katsel tuvastatakse sõrmejälg õigesti vaatamata sellel, et sai proovida nii pöidla kui nimetissõrmega ja skanner küsis nii vertikaalselt kui horisontaalselt sisseskännides alguses vajutamist.

Täiustatud S Pliiatsil tuleb ka pikemalt peatuda. See kinnitub magnetiga tahvli tagaküljele. Ühelt poolt mugavam kui kuhugi avasse toppida, teiselt poolt vähemturvalisem, sest näiteks seljakotti sülerisahtlisse pannes õnnestus tahvel pea alati välja tõmmata niimoodi, et pliiats kukkus (õnneks) kotipõhja.

Pliiatsiga joonistamine.

Pliiats töötab mitte ainult ekraani puudutades, vaid juba selle kohal piisavas läheduses. Pliiatsiga saab ekraanile kuvada peamised funktsioonid, mida puutepliiatsiga teha:

Puutepliiatsi valikud.

0,7 mm pliiatsiots tagab selle, et kirjutades ongi tavalise pliiatsi (pastaka) tunne. Üle 4000 erineva tasemega puudutuse andur aitab käekirja paremini ära tunda ja joonistada survetundlikult, nii nagu päris pliiatsitegagi. Screen off memo lubab märkmeid teha avamata tahvli ekraanile kiirelt ja sisse logimata.

GPS on tahvlil olemas ja töötab rahuldavalt. Pole küll nii täpne, kui mõnedel tipptelefonidel, aga ajab asja ära ja autonavigeerimisel on piisavalt täpne, et teel hoida ja õigesti juhendada. Siin on näide tahvli joonistatud jalakäija-träkist:

Galaxy Tab S3 GPS.

Samsung Flow suudab juhtmevabalt ühenduda sobivate seadmetega, et edastada dokumente mobiilist tahvelarvutisse. Lisaks edastab Samsung Flow kõik teated nii mobiilis kui ka tahvelarvutis, et kasutajal ei jääks olulised teated tähelepanuta.

Tab S3 ja puutepliiats.

Kokkuvõtteks: kas osta või mitte uut Galaxy Tab S3-e? Musta või hõbedast mudelit (need kaks värvi on saadaval) tasub osta, kui sul on teatud kindlad erisoovid: näiteks tahad üliselget videot vaadata otse tahvliekraanilt kus iganes, kasvõi rannas eredas päikesevalguses ja saada koos kvaliteetse heliga kinolähedase elamuse; tahad suurelt kvaliteetselt HDR ekraanilt mängida tahvlile mõeldud graafilisi mänge; mingil põhjusel läheb vaja tahvlit töötamiseks ja kallis hind ei ehmata: siis saab juurde haakida (samuti magnetitega) välise klaviatuuri. Ka kunstnikele võiks uus tahvel meeldida, sest hea ekraaniga ja väga tundliku puutepliiatsiga võib isegi kunstist asja saada tahvliekraanile maalides-joonistades.

Muul juhul aga on see tahvel natuke liiga kallis, kui vaja „lihtsalt tahvlit“ lisaks nutitelefonile ja sülerile. LTE versiooni soovituslik hind on 779 €, WiFi versiooni hind 689 €.
 

TEHNILISED ANDMED
Tahvelarvuti Samsung Galaxy Tab S3

Hind: 749 eurot (Photopoint)

Ekraan:

9,7-tolline (~72.7% ekraani-külje suhe), Super AMOLED, puuteundlik, 16 M värvi

Sisemine mälu: 

32 GB flash, 4 GB RAM

Kaardipesa:

microSD, kuni 256 GB

Ühendused:

Bluetooth, WiFi a/b/g/n/ac, GPS, ANT+

Protsessor:

Neljatuumaline (2x2,15 GHz Kryo & 2x1,6 GHz Kryo)

Kaamerad:

Tagakaamera 13 MP, esikaamera 5 MP

Operatsioonisüsteem: 

Android 7.0 (Nougat)

Aku:

6000 mAh, 12 tundi video mängimist, kiirlaadimine

Mõõtmed, kaal:

237,3 x 169 x 6 mm, 429 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.