fbpx VIDEO: droon lehvitab tiibu nagu lind | AM.ee

VIDEO: droon lehvitab tiibu nagu lind

Me kõik oleme juba väikestviisi tüdinud neist multirootoriga ringi põristavatest droonidest: ei ole tegu ega nägu. USAs näiteks on hakatud rahvusparkides nendega ringilendamist juba keelama.

Aga mis oleks, kuid roon lehvitaks tiibu nagu lind? Laperdaks looduslikul moel mägede ja orgude kohal? Vähemalt visuaalne reostus oleks väiksem, ka plärisemist on natuke vähem.

Tiibu lehvitavaid linde on tehtud juba sajandeid tagasi. Isegi inimene on proovinud aastasadu kunsttiibadega kiirelt lehvitades end maast lahti rebida. See ei ole siiamaani eriti õnnestunud, kuigi esimesed katsed ülikergete materjalide ja ülisuurte tiibadega hakkavad juba väga lühiajalielt edukaks saama. Tiibadega droon aga on midagi sellist, mis aitaks veel paremini loodusega sulanduda.

TEHNILISED ANDMED
Bionic Bird

Hind: ca 150 dollarit, kui asja saab
Ühendus: Bluetooth 4.0
Lennuraadius: 100 meetrit
Lennuaeg: kuni 10 minutit
Mobiilirakenduse platvorm: IOS

Ka sellised tiibu lehvitavad lennumasinad pole täiesti uued asjad. Kuuekümnendatel oli üleskeeratavaid tiivalehvitajaid, mis natuke aega sihitult ringi laperdasid. Asi arenes ja selle aastatuhande alguses li üks kõvemaid linnukujuliste lennumasinate arendajaid Festo, mis saavutas sel alal edu. Festo on teinud ka maona roomavaid ja känguruna hüppavaid roboteid.

See lüüriline lugu ülalolevas videos aga räägib ühe lihtsa unistuse teokssaamisest: ammu unistatud robotlind saab tasapisi teoks, kuna nüüd on meil piisavalt head akud, süsinikfiiberkiust ülikerged, kuid ülitugevad tiivamaterjalid ning mis veel olulisem - elektroonika ja tarkvara, mis suudab linde jäljendada ja aitab omanikul mobiilist oma linnukest täpselt juhtida.

Prantslasest lennukiehitaja küsib projekti jaoks lisaraha Indiegogo lehel, praeguseks on aga prototüüp juba valmis ja rahasummagi koos, et arendada mobiiliäpp, millega oleks lindu ülilihtne juhtida.

Robotlind huvitab loomulikult nii röövlinde kui kasse, sest mis võiks olla veel põnevam, kui inimjuhitavat lindu taga ajada:

Ja siin jahib kass:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.