fbpx Palju õnne, süsteemiadministraatorid! Juba 16. korda! | AM.ee

Palju õnne, süsteemiadministraatorid! Juba 16. korda!

Iga aasta juuli viimasel reedel õnnitletakse süsteemiadministraatoreid - nähtamatuid haldjaid iga firma selgroo - IT-süsteemi taga. Mida nähtamatumad nad on, seda paremas korras on kogu organisatsiooni talitust tagav infosüsteem.

Kuid täna maksab neid vähemalt kord aastas senisest rohkem märgata ja meeles pidada. Just täna on süsteemiadministraatoritel statistiliselt kõige koormusvabam päev - juuli viimasel reedel bossid tavaliselt puhkavad, personalist üks pool on juba läinud puhkusele ja teine pool on puhkuse-eelses uinunud olekus, keegi küsimustega eriti ei tülita.

Seega on täna just õige hetk ka oma süsteemiadministraatorile väike kingitus teha. Sa ei tunnegi teda eriti? Õnneks on lehekülgi, kust saab abi kingituse valikul. Kinkida võib alati huvitavaid ja hinnalisi tehnoloogilisi vidinaid, lisaks pakkuge talle jäätist või kooki, head pitsat ja las keegi juhtkonnast peab kõne kogu arvutisüsteemi toimimise olulisusest organisatsiooni jaoks, tänades selle tagajaid.

Kui sa ei tea oma süsteemiadministraatorit, pole sellest väga hullu - täna saab oma ajatsooni järgi 24 tunni jooksul tutvust teha. Põhjendadada süsteemiadministraatori mittetundmist on lihtne - ütle talle, et meil on IT-süsteemide ja serveritega nii vähe muresid olnud, et head süsteemiadministraatorit pole sellepärast varem märgatud.

FOTO: (CC) Ian Allen / Wikipedia

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.