CeBIT-il pandi inimestele kiip naha alla

Elektroonikamessil CeBIT 2017 võis lasta endale 75 euro eest kohapeal naha alla paigaldada NFC kiibi, mida saab programmeerida näiteks koduust avama või mobiilimakseid sooritama. Üritusel osalenud Tele2 tootedirektor Katrin Aron kirjeldab, kuidas protsess käis.

Katrin Aroni sõnul sisestati inimestele keset messi süstlaga naha alla NFC-kiip, millega oma kodu lukustada, tuled põlema panna või kehatemperatuuri mõõta. “Selliste kiipide arendamise ja siirdamisega tegeleb Saksa ettevõte Digiwell. Nahaaluse kiibi eeliseks on näiteks see, et kui sul on kodus NFC-põhine lukk, siis pole võimalik koduvõtit ära kaotada,” rääkis Aron.

“Firma asutaja on 2007. aastast oma arendatud kiipe ise kandnud ning selle aja jooksul on prototüübid märksa väiksemaks muutunud. Eelistatuim koht siirdamiseks on pöidla ja nimetissõrme vaheline ala, kus pole palju närve,” lisas Aron.

“Tootja sõnul ei lagune ega imendu kiibid kehasse ning on ohutud. Igal seniarendatud kiibitüübil on kindlad sagedused ning kasutusvaldkonnad. NFC-kiip ise maksab tavaoludes 90 eurot ning paigaldamiseks soovitatakse leida vastavate kogemustega ekspert,” rääkis Aron.

“Tulevikus on masinad ja inimesed selgelt seotud ja mitte ainult läbi virtuaalreaalsuse. Väga kummalise etteaste tegi näiteks kunstnik ja isehakanud küborg Neil Harbisson, kes sündis värvipimedana. Ta lasi endale kolju külge monteerida antenni-sensori, mis vibreerib teatud sagedusel, mida sensor parasjagu tajub. See andis Harbissonile enda sõnul uue meeleelundi, mis on tema elu täielikult muutnud,” ütles Aron.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.