VIDEO: midagi uut logistikas, jaanalindrobotid

Logistika on üsna traditsiooniline ala, kuid ka siin toimuvad viimasel ajal suured muutused ja ees on ootamas veel tormilisem tehnoloogia areng. Kui "viimase kilomeetri" teenustena räägitakse droonidest, pakirobotitest ja isesõitvatest kulleriautodest, siis midagi muutub kindlasti ka logistikakeskustes ja ladudes. Kas võiks seal varsti näha selliseid kaherattalisi roboteid?

Boston Dynamics, kes on tuntuks saanud oma robotkoerte ja humanoidrobotitega, arendab ka selliseid lahendusi, mis sarnanevad inimese või koera asemel pigem kahejalgsete jaanalindudega. Hüpete asemel on siledal laopinnal sujuvaks edasisõitmiseks rattad.

Handle Robot haarab kuni 15 kg pakke kuni kolme meetri kauguselt imilontidega. Tasakaalu hoitakse ilmselt raske akupangaga keha ette ja tahapoole liigutades. Maksimaalne kiirus on 4 m/s, laadimiskiirus 360 kasti/tunnis. Lisaks logistikavaldkonnale sobib robot ka tööstusesse liinilt kauba maha- või pealelaadimiseks. Programmeerida saab ka erinevaid operatsioone tegema, liikudes kindlal trajektooril. 

Vaata videot siit:

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.