Veel CES-i teateid: värvivahetav auto, volditava ekraaniga sülearvuti ja WiFi vampiir

CES sai läbi, kohapeal käis 40 000 füüsilist külastajat, sealhulgas 1800 ajakirjanikku. Ülejäänud, nii nagu ka Arvutimaailm, kiibitsesid uudisvooge ja otseülekandeid. Üht-teist hakkas silma ka messi lõpupäevadel.

Autotootjaid on tehnoloogiamessil aina rohkem, sealhulgas ka täiesti uusi nimesid selles valdkonnas (näiteks Sony, kes küll hakkab oma elektriautot tootma alles kevadel või veel hiljem). Samas pakuvad autotegijad sellisel üritusel alati midagi uut ka digitehnoloogiates. 

BMW näiteks tutvustas autot, mis muudab värve, kuna on üleni kaetud e-tindi ehk elektroonilise "paberiga". Kui ilm on kuum, saab nupuvajutusega auto valgeks muuta. Talvel valgete hangede vahel ja pakasega aga saab auto värviks valida musta:

 
Asus aga kuulutas juba ammu enne CES-i, et esitleb Las Vegase messil midagi "kokkuvolditavat".

Oligi kokkuvolditav sülearvuti, nagu ennustati: ASUS Zenbook 17 Fold OLED. Kolm-ühes hiiglaslik 17-tolline paneel võib töötada monitorina, tahvlina, kokkuvoldituna aga ka 12-tollise sülearvutina.

Kui ei taha puuteekraani alumisel poolel tippida, siis sellele saab peale panna veel õhukese Bluetooth-klaviatuuri, mida saab kasutada ka eraldi klaviatuurina ja ekraani lahti voltida klaveri juurde käivaks suureks OLED-monitoriks.

Asus Flex

Samsung näitas oma uut nutikat hääljuhtimise mikrofoniga pulti, mis juba enne oli üsna samasugune, kui nüüd: saab toidet väikesest päikesepaneelist ja kui oled liiga tihti pimedas, saab seda ka USB C pesast laadida. 

Kuid nüüd CES-il esitletud modifikatsioon hangib elektrit samamoodi, nagu 50-ndatel tegid raadiomastide lähedal elavad inimesed - raadiolainetest. Kodus leviv WiFi sisaldab energiat, mida pult oskab nüüd muundada elektriks, millega sisemist akut laadida. Energiat läheb vaja üsna vähe,s eega WiFi signaali see väga mõjutada ei tohiks.

Samsung Remote.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.