Viimase aja kõige kummalisem telefon: Blackberry Passport

Telefonid lähevad aina õhemaks ja suuremaks, nende ekraanide diagonaalid venivad ka pikemaks, kuid üks on selge: kõik tootjad toodavad nüüd enam-vähem ühesuguse väljanägemisega telefone.

Blackberry on selles suhtes erand. Pole neil Androdi ega Windowsit, vaid täiesti omaette operatsioonisüsteem siiamaani ja ehkki ärikasutajad on hakanud kiikama laiatarbekauba poole, on kindel seltskond, kes hindab Blackberry ärirakendusi ja täisklaviatuuri, füüsiliste nuppudega. Nende jaoks on Blackberryl pakkuda nutitelefon, mis on nii tubli tükk, et seda peab tavaliselt opereerima kahe käega. See on lihtsalt nii lai telefon. Ekraani formaat on pigem ruudukujuline ja klaviatuuril saab tippida mõlema käega.

Tänu klaviatuurile saab teksti ekraanile tippida ekraanipinda kaotamata ning veebi, tabeleid ja dokumente vaadata, ilma et peaks ekraani sõrmedega näppima. Klaviatuur on puutetundlik, nii et näppu klahvidel libistades saab ekraanil kursorit liigutada. See on kohmakam, kui ekraanil viiplemine, aga siiski hea, kui on olemas lisavõimalus.

Ja ka see pole (enam) puudus, et Blackberry ei jookse Androidil. Androidi äppid see-eest jooksevad Blackberryl. Google muidugi ei laena selleks oma rakendustepoodi Google Play, kuid Amazon on lahkem ja sealt saab ka suure osa enamlevinud rakendustest, kuid siiski mitte paljudis populaarseid äppe.

4,5-tollist puuteekraani tuleb teistmoodi hinnata, kui tavalisi selle diagonaaliga ekraane, sest mõlemad ekraani küljed ühepikkused: 1440 x 1440 pikslit. Gorilla Glass 3 tagab kriimustuskindluse, 13 MP tagakaamera ja 2 MP esikaamera korralikud pildid ja hea kvaliteediga videokonverentsi.

3G ja 4G on olemas, WiFi a/b/g/n/ac ehk kõik, mis turul saadaval töötab. Sisemine mälu on 32 GB, operatiivmälu 3 GB, microSD kaardiga saab mäluruumi suurendada veel kuni 64 GB võrra.

3450 mAh aku pealt peaks tööaega jätkuma kuni 30 tundi, seega ööpäev on kindlasti hooletu, võib-olla isegi kaks.

Neljatuumaline 2,26 GHz Krait 400 protsessor ja Adreno 300 graafikakaart tagavad ka hea kiiruse isegi Androidirakendusi jooksutades. Blackberry enda rakendustest on aga ärikasutajale eriti oluline sõnumitöötlus, mid kiidavad need, kes saavad väga palju teateid - kirju on lihtne sorteerida ka väikesel ekraanil.

Miks selline nimi? Aga just sellepärast, et telefon ongi klassikalise rahvusvahelise passi formaadis.

Euroopas saab telefoni kätte Suurbritanniast, eurode eest ka Saksamaalt ja Prantsusmaalt (hinnaga 649 eurot).

Millal Eestis selline asi müüki tuleb, seda ei tea veel keegi (või kui teab, siis avalikustanud pole). Kuid Amazonist saab juba osta:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.