MSI uus seadistatav e-spordi varustus - kõik, mida tipptulemuseks vaja!

(Sisuturundus)

Mänguriarvutis peab kõik ilus olema - nii sisu kui välimus. MSI uues mänguriseerias ongi - arvuti, mille omale lauale paned või võistlusele kaasa võtad, on kõike muud kui tagasihoidlik igav kast. Komplekt töötab sujuvalt ja stabiilselt, mida on mängudeks väga vaja ning kõik näeb välja ülimalt efektne. 

MSI pole kokku hoidnud ka sisemises võimsuses, sest tipptasemel graafikaga mängudes on iga komponendi iga millisekund oluline - võiduks e-spordis läheb teinekord vaja ka väikest eelist, mille annab korralik mängurikomplekt.

Siin on MSI uued e-sportlase spordivahendid, millega saabki selle märkamatu eelise, mis võib olla võiduks vajalik (kõigepealt aga on muidugi vajalikud enda oskused ja reageerimiskiirus).

MSI MAG Infinite S3 11th - tippvõimsusega PC e-spordiks

kv

Inteli 11. generatsiooni uusima Core i7 protsessoriga lauaarvuti MSI MAG Infinite S on disainitud selgete ja konkreetsete joontega ning varustatud pulseerivate LED-tuledega, mida saab ise seadistada. Hea disaini sisse on peidetud ka õhulised ventilatsiooniavad, mis peavad tagama võimsale sisule piisava jahutuse.

Mängugraafika on lahendatud omas valdkonnas tipptegija NVIDIA RTX 30 seeria graafikakaardiga, mis on eelkäijast RTX 2080-st ligi kaks korda kiirem.

NVIDIA Ampere

Samuti on kasutusel olev NVM Express salvestuses kordades nobedam - ligi kuus korda kiirem, kui tavaline SATA SSD. 

Tegemist on maailma ühe esimese lauaarvutiga, millesse on sisse integreeritud praegune WiFi viimane sõna - WiFi 6E. 

Mänguriarvutite üheks eripäraks on kindlasti ka kiire komponentide vahetus. Selleks on küljel läbipaistev klaas, millest võib näha masina sisemust ja selle kaudu saad nii ise vaadata kui teistele näidata, millist riistvara hetkel kasutad. Komponente on võimalik mängude jaoks kiirelt vahetada ja ka tulevikus Upgrade´ida, ilma et peaks keerulist komponentide lahtivõtmist või emaplaadi vahetust tegema. Mälu laiendamine, protsessori vahetamine või graafikakaardi lisamine on lihtne nagu sahtli avamine.

MSI MEG Aegis Ti5 11th

Aegis

Tõeliselt erilise välimuse ja valgusefektidega MSI MEG Aegis Ti5 11th pakub pilkupüüdvat pöördnuppu, millest valid välja vajaliku mängu, vajutad nupule ja hakkadki kohe mängima. Seadistustes ja menuudes ei pea tuhlama.

Samuti saab arvutist ühe vajutusega sisse lülitada ekstreemse arvutusvõimsuse, tasakaalustatud oleku või vaikse režiimi.

Mängu pöördnupu ekraanilt on võimalik mängu ajal vaadata riistvara olulisi parameetreid: protsessori taktsagedust, temperatuuri, pinget, koormust protsentides. Vajadusel saad nupu ümarale sihverplaadile kujundada ise mõne sobiva pildi.

 
MSI MEG Aegis Ti5 tuumaks on praegu Inteli kiireim ja uusim 11. põlvkonna Core i9 protsessor kaheksa tuuma ning kuni 5,3 GHz kiirusega (turborežiimis). Graafikaraadina on kasutusel NVIDIA tippseeria GeForce RTX 30.

Jahutusel kasutatakse kahekambrilist süsteemi, et see oleks veelgi tõhusam - graafikakaardile ja protsessorile on eraldi kambrid, milles jahutus toimib omaette.

Lugemis-kirjutuskiirus on aga uue PCIe Gen4 SSD-ga ligi kaks korda kiirem, kui eelmise põlvkonna PCIe gen3 SSD-ga.

Mänguriarvuti on vaatamata tõsistele jahutussüsteemidele ja kaalukale sisule siiski üsna kompaktne, et turniiridele kaasa võtta. Sellele on mõeldud näiteks taoliste pisidetailidega nagu mugav sang kaasaskandmiseks. Lahtikäiva konksu otsa saab mängimise vaheajal riputada oma kõrvaklapid.

Kui tahad kiiresti andmeid salvestada või lugeda, siis selleks on MSI mängurimasinal kiire Thunderbolt 4 port, mis tagab kuni 40 Gbit/s kiiruse.

Ka sel mudelil on kiireim WiFi 6E traadita võrk, et saaksid probleemideta mängida kasvõi mitmekesi samas võrgus. LAN pordi ühenduskiirus on aga kuni 2,5 Gbit/s (täpsemalt 2.5G + 1G Dual LAN).

Arvuti korpus on mugavalt tööriistadeta lahtivõetav ja kokkupandav, komponente saab vahetada jooksvalt neid sahtlitest võttes ja lisades. Nii nagu teistelgi MSI mängurimudelitel, nii saab ka sellel arvutil LED tulesid ise seadistada spetsiaalse MSI Mystic Light programmi abil.

MSI Optix MAG274QRF-QD mängurimonitor - vastupidav ja kiire

Optix

E-sportlastel on turniiridel raske koorem kanda - keegi ei mängi ju kohapeal pakutavate masinatega, vaid oma varustus võetakse alati kaasa. Seega peab üks korrralik mängurimonitor olema kompaktne, kerge, vastupidav ja samas ka kiire ning korralike värvidega. Sellel peavad ühtviisi hästi näha olema varjus olevad detailid ja ka eredad pinnad kõigi vajalike pisiasjadega. 

MSI Optix MAG274QRF-QD pakub mängurimonitorile omast ülikiiret reageerimisaega 1 ms, 165 Hz värskendussagedust, et ka kiiretes stseenides oleks pilt võimalikult terav ning Nvidia G-Sync´i tuge. Ekraan on 27-tolline, WQHD reolutsiooniga (2560 x 1440 pikslit) ning laia värviulatusega. Quantum Dot tehnoloogia ja RAPID IPS parandavad mängus pildi teravust ning HDR-i valmidus toob esile kontrastid varjualas ja heledas osas. 

Monitori seadeid ei pea sättima monitori enda nuppudest, vaid seda saab teha arvutist hiire ja klaviatuuriga hoopis mugavamalt OSD äppi kasutades.

OSD app

Kõik vajalikud pordid saab tuua arvutikasti tagant otse arvutilauale monitori serva taha, kui ühendad arvutiga USB kaabli. Nii saad monitori küljest ligi lisa-USB portidele ja ei pea lisaseadmeid ühendama arvutikastiga. See aitab ruumi kokku hoida ja juhtmepuntraid vähendada, sest arvutikast kulgeb siis vaid üks kaabel.

Monitori tagant leiab samuti RGB LED valgusefektid ja ka neid saab seadistada MSI Mystic Light tarkvarast, luues oma valgusefekte ja pannes need pulseerima endale sobivas rütmis.

Tarkvara, mis valitseb nende kõigi üle

Monitor

Nagu juba mainitud, saab mängurimonitori hoopis mugavamalt OSD äppi kasutades arvutist seadistada, kui tüüpilisi monitorinuppe ekraani servast kasutades. Hiirega saab graafilise kasutajaliidese abil sättida värve ja režiime. 

MSI Center aga lubab seadistada oma arvuti enda stiilis ja enda maitse järgi. Et taustaprogramm masinat liialt ei koormaks, võib MSI centerist valda vaid endale vajalikud moodulid ning vaid need paigaldada. Mida täpsemalt saab selle universaalse programmiga seadistada, vaata lähemalt siit videost:

 

Nahimic

Nahimic aga on vajalik programm sinu arvuti heli jaoks. Sellega saab luua ruumilise heli efekte, stabiliseerida kiirelt muutuvat helivaljust, lisada bassi, kaja jne. Mängude jaoks on eriti algajal mängijal kasulik proovida Nahimic´i Sound Trackerit, mis näitab ära, kust suunast mängus hääl tuleb. Hiljem tabab treenitud kõrv juba ise selle ära, aga alguses on niimoodi hoopis lihtsam seda harjutada.

Kokkuvõttes on uue komplekti puhul tegi e-spordi vahenditega, mis sobivad väga hästi nii profile mängurile kui ka suurt karjääri plaanivale algajale, kes tahab kohe parimate vahenditega mängu sukelduda. E-spordi jaoks on seadistamise võimalusi palju. Lisaks lihtsale riistvara seadistamisele ja uuendamisele saab väga paljut muuta ka vastavat MSI tarkvara kasutades alates mänguriarvuti ja monitori stiilist kuni tehniliste näitajateni (näiteks ventilaatori valjuse või helini) välja. Seega pole MSI lihtsalt harju keskmine mängurikomplekt, vaid seadistatav igaühe mugavustest ja harjumustest lähtuvalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.