fbpx 1 TB on microSD kaardi uus rekord | AM.ee

1 TB on microSD kaardi uus rekord

Varem või hiljem pidi see juhtuma - nüüd saab (e-)poest osta microSD mälukaardi, millele mahub 1 TB andmeid. Kas paneksid kogu oma digielu ühele kaardile, mis võib tasku põhjas olevast august välja kukkuda ja mis on sõrmeküüne suurune?

Tavalise SD kaardi mõõtmetes 1 TB mälukaardist kirjutasime juba kolm aastat tagasi, kompaktsed 1 TB SSD salvestusseadmed õhukestele süleritele saavutasid mõistliku hinna alla 150 euro möödunud aasta lõpus. MicroSD terabaitide maailma ilmumist peeti veel aasta tagasi teoreetiliselt võimalikuks, aga mitte väga kaugel tulevikus, vaid juba lähiajal.

Praegu saabki endale sellise mälukaardi juba osta - kui tahad olla valmis tulevikuks ja näiteks 8K videote salvestamiseks. Paraku pole veel eriti seadmeid, mis uue mälukaardiga sellise video ülesvõtmisega toime tuleksid.

Tegemist on U3 kiirusega kaardiga, millega pole probleemi 4K videot salvestada. Seega kui sinu telefon või kaamera toetab 4K video salvestamist, siis saad 1 TB suuruse mälukaardi mobiili pista ja päris kaua salvestada.

Kui palju infot mahub 1 TB mälukaardile?

Keskmise kaameraga läheb sinna ligi 200 tuhat fotot.

Mälukaardi tehnilised näitajad on järgmised:

  • Lugemiskiirus ulatub 160 MB/s
  • Kirjutuskiirus kuni 90 MB/s

SanDiski enda lehel on mälukaardid hetkel otsa saanud, kuigi nende hind küündib 450 dollarini. Amazonis on saadaval aga juba 430 dollariga.

Osta või mitte?

Kuigi kõvaketta jagu andmeid ühele küünesuurusele andmekandjale salvestada võib tunduda väga trendikas ja futuristlik, võiks siiski veel oodata mõne aja 1 TB microSD kaartide ostmisega. Nende hind on hetkel üle mõistuse kallis. 400 GB SanDiski mälukaardi saab ju näiteks vaid 50 dollariga, mis on mahult küll rohkem kui poole väiksem, kuid hinnalt ligi kümme korda odavam.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.