Teateid arvutimaailmast.
Täna kell 14 avati Solarise keskuses Eesti esimene Nokia esinduspood. Kauplus on integreeritud osaks EMT innovaatilisest esindusest, kus saab vaadata ja katsuda ka neid uudistooteid, mis on kohe jaemüüki jõudmas.
Kaupluse eesmärgiks on koondada kokku alati uusim valik Nokia tooteid ja teenuseid, kohapeal on olemas oma ala parimad spetsialistid, kellelt saab abi ja nõu kõikides Nokiaga seotud küsimustes.
Täna EMT esinduspoe avamisel Solarise keskuses kuulutati välja ka uus kiirusrekord, milleni EMT mobiilse andmeside võrk jõudis. EMT tõstis esimesena Eestis oma 3,5G võrgus allalaadimise (HSDPA) maksimumkiiruse kuni 21 Mbit/s, mis on 2–3 korda kiirem kui enne. Info üleslaadimise kiirus on nüüd kuni 5,76 Mbit/s.
Avamise hetkel toetab uut kiirust kolmandik Tallinna piirkonna tugijaamu, edaspidi viiakse uuele kiirusele kogu EMT 3,5G võrk. 21 Mbit/s ühenduse tagamiseks on vaja tugijaamadeni viia optiline kaabel, üeldi avamisel.
Google´il on Android, Nokial Maemo ja Symbian, Microsoftil Windows Mobile, nüüd plaanib mobiiliturul suurt osa võitma asunud Samsung ka oma platvormiga välja tulla - selleks saab Bada.
Samsung Bada [bada] võimaldab arendajatel luua rakendusi uutele Samsungi mobiiltelefonidele ning tugineb Samsungi kogemustel varasemate patendiga kaitstud platvormide väljatöötamisel mobiilidele Samsung Jet ja Samsung Star. Ka on Samsung Bada kasutamine arendajate jaoks ülimalt lihtne. See on kõigist saadaolevaist üks kõige arendajasõbralikumaid keskkondi, eriti veebiteenuseid kasutavate rakenduste valdkonnas.
Ülemiste Citys asuvat IT firmade Demokeskust külastavad nüüd ka riiklikud delegatsioonid. Eestis visiidil viibiv Soome peaminister Matti Vanhanen külastas koos Andrus Ansipiga üleeile Ülemiste Citys asuvat Eesti IKT Demokeskust.
Täna avati Elisa peakontori esises fuajees 2. korrusel mobiilimuuseum, mis koosneb kolmest stendist. Muuseumi 100 telefoni valis välja Elisa hooldustoe juht Risto Taliaru kevadel toimunud kampaaniaga laekunud 13 000 vana telefoni seast. Osa neist telefonidest pressiti kokku pargipinkideks, mis asuvad praegu Solarise keskuse ees.
Sajast telefonist vanimad on pärit aastast 1992, kui Eestisse ilmusid esimesed GSM-telefonid. Veel vanemaid n.ö kohvertelefone väljapanekust veel ei leia.
Kolmele stendile on tulevikus plaanis lisa, kuna paljud muuseumi "külastajad" on juba pakkunud välja ka oma kodus vedelevaid eksootilisi isendeid, mille nad oleks valmis muuseumile üle andma. Elisa töötaja Risto Taliaru enda koduseks hobiks on muide vanade mobiiltelefonide kogumine, kuid tema lisatingimuseks on, et need peavad ka töötama.
Hotronicu epatrullauto on ePolitsei lahenduse edasiarendus, mis mõeldud politseile, päästeametile ja kiirabile ning sisaldab iseseisvalt tegutsevat juhtimiskeskust.
Hotronic Grupi juhatuse liikme Aleksander Froschi sõnul on Hotsec patrullauto osa terviklahendusest, millega ettevõte tõstab kaasaegsete info - ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite abil turvateenuse kättesaadavust ja kvaliteeti. „Tegemist on Eestis loodud ja väljatöötatud lahendusega, mille sihtrühmaks on riigiasutused ja ettevõtted nii Eestis kui ka välismaal. Hotsec on lühikese ajaga saanud palju positiivset tagasisidet, loodame uue põlvkonna lahendust realiseerida nii koduturul kui ka müüa uudset e-lahendust välisturgudele,“ rääkis Frosch.
Nagu paljud teisedki IT suurkorporatsioonid, on ka HP hakanud rohkem tähelepanu pöörama väga väikestele firmadele, mis seni kasutasid tihti ka kodukasutaja seadmeid, kuna firmalahendused olid liiga võimsad ja liiga kallid. HP pakub alates eilsest uusi tervikliklahendusi väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis sisaldavad arvuteid, monitore, printereid, servereid ning varundus- ja võrguseadmeid.
HP Eesti juhi Mart Engelbrechti sõnul aitavad uued IT-lahendused suurendada ettevõtete tootlikkust, vähendada keskkonnamõju ning pakkuda suuremat paindlikkust muutuvas majanduskeskkonnas. “Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted on majanduse nurgakivi ning HP soov on pakkuda firmadele tehnoloogilist tuge majanduslanguse taandumisel,“ ütles Engelbrecht. „Kõik ettevõtted peavad endale taas leidma kindla pinna, millele ehitada üles oma tulevik.“
Nokia alustas AC-3E tüüpi telefonilaadijate vahetusprogrammiga, mille käigus soovitatakse ühe Nokia allhankija BYD toodetud Nokia firmamärki kandvad AC-3E tüüpi laadijad tasuta ümber vahetada. Ümbervahetatavad telefonilaadijad on ostetud peale 15. juunit 2009, enne seda omandatud laadijaid vahetusprogramm ei puuduta.
Symbian ja Maemo on Nokia kaks mobiiliplatvormi, mis Nokia kõneisikute sõnul muidugi omavahel ei võistle, kuid kasutajad kipuvad ikka mobiiliplatvorme kõrvuti panema. Kuna just algas Symbiani ja Maemo arendajate järjestikune esinemine, siis vaatame, mida mõlemil pakkuda on.
Shaun Puckrin, Symbiani Foundationi (mille Nokia hiljuti ära ostis) arendusteenuste juht räägib, et kuigi Symbian 2 on just väljas, käib arendus 3. ja 4. versiooni kallal ja neisse on tulemas üle 460 uue omaduse. Nt saab ühendada koduste muusikaseadmetega, autoga, (ilmselt nali) intelligentsete tehis-eluvormidega. Aga mine tea.