fbpx Kuvarid ja telerid | AM.ee

Kuvarid ja telerid

Ekraanid meie ees.


Hoia mini-LEDil silm peal! LG tutvustab tehnoloogiamessil CES oma uusimat ekraanitehnoloogiat

11.-14. jaanuaril toimuv tarbijaelektroonikamess CES toimub seekord virtuaalselt. Arvutimaailm on ka kohal. Uudiseid aga saabub juba praegu ja üks olulisi teateid seoses CES-iga tuleb ka LG Electronicsilt. Nimelt tuleb Lõuna-Korea ettevõte esmakordselt välja oma 2021. aasta LCD-telerite kõige võimekama premium-mudeliga QNED Mini-LED TV.

Uuring: telerit ja Netflixi vaadatakse nüüd palju rohkem, kui eelmisel aastal

Keeruline aasta on toonud eestlased rohkem televiisori ette: pea viiendik eestlastest on hakanud rohkem telekanalite pakutavat tarbima ning 15 protsenti vastanutest tunnistab, et veedab varasemast rohkem aega Netflixi ja  Youtube´i vaadates, selgub tehnoloogiaettevõtte LG hiljutisest uuringust.

LG Electronics viis koostöös OMG Latviaga läbi 2020. aasta novembris veebiküsitluse, kus osales 1001 eestlast vanuses 18–74 aastat.

Sealt selgus, et rohkem vaadatakse telerit üldse kui ka tasulisi voogedastusplatvorme, ehkki nende kasv on stabiilne ja aeglane.

Ülilai: AOC tutvustas oma uut 32:9 kuvasuhtega nõgusmonitori

AOC tõi välja oma suure, 49-tollise (diagonaal üle meetri - 124 cm) monitori AGON AG493UCX, millel on ülilai kuvasuhe 32:9. Ühes paneelis on praktiliselt kaks 27-tollist QHD-ekraani kõrvuti. 

32:9 kuvasuhtega ekraanid on olnud olemas alates 2017. aastast. Viimasel ajal on neid tehtud ka ärikasutajatele, kuid mänguritele on eriti suured ja ülilaiad ekraanid olulised hea graafikaga võrgumängude mängimiseks. Mängurimonitorid on tavaliselt ka nõgusamad, kui ärimonitorid, et panoraam-efekt oleks suurem.

LG-st saab uue Xbox Series X ametlik teleripartner

Elektroonikafirma LG ja Xbox sõlmisid eksklusiivse koostöölepingu, mille alusel saab LG-st Euroopa, Aafrika, Lähis-Ida ja Aasia regiooni võtmeturgudel Xbox Series X ametlik teleripartner. Ühena Series X tutvustuskampaaniast leiavad jaemüügikohtades aset sündmused, mis pakuvad tarbijatele võimalust kogeda Microsofti uue konsooli võimalusi, kasutades selleks LG 2020. aasta OLED-telereid.

Käes on kaasaskantavate ekraanide aeg - AOC tõi välja kantava 15,6-tollise puutetundliku monitori

Raske on mõelda, mida veel monitoride juures teistmoodi teha - veel rohkem piksleid? Veel eredam ekraan? veel suurem värskendussagedus? See kõik tasapisi toimubki, aga suurte monitoride hulk kasutajatel kasvab väga visalt. Kuna inimesed on muutumas aina mobiilsemaks, siis on võib-olla käes hoopis mobiilsete ekraanide aeg. AOC teatas ühe sellise uue,
kaasaskantava, puutetundliku ekraanipaneeliga ning USB-C ühenduvusega monitori 16T2 turuletoomisest.

Taskukohane 30-tolline kumer monitor Samsung T55

Kumerad ekraanid on mõnevõrra tulevik, mis oli selge juba päris mõnda aega. Ekraanid lähevad suuremaks, lameda pildi puhul tekib olukord, kus ekraani servad on silma jaoks fookusest väljas ning tootjad võistlevad, kes suudab kõige kumerama ekraani saada. Kumer ekraan lahendab selle probleemi. Samsung T55 teeb seda aga küllaltki taskukohaselt.

Samsungi telerid said silmasõbralikkuse auhinna

Samsungi QLED tehnoloogiaga 8K ja 4K telerid pälvisid kahelt erapooletult testimis- ja uurimisfirmalt mitu olulist sertifikaati, kuna on vaataja silmi võimalikult vähe kahjustavad ehk silmasõbralikud.

Ettevõte Underwriters Laboratories (UL) andis teleritele fotobioloogiliste riskideta LED tulede märgise ning ettevõttelt Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) saadi silmasõbralikkuse sertifikaat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.