GPSid

Kogu info navigatsiooniseadmetest ja asukohamäärajatest.


Kui päike on ere: Garmin tõi välja oma heledaima ja nutikaima rattakompuutri Edge 1050

Garmin Edge 1050

Garmin tõi juuni lõpus välja oma uusima jalgrattakompuutri Edge 1050, mis eristub oma eredaima puutetundliku ekraani, täiustatud nutikama navigeerimise ja soorituse jälgimise funktsioonidega. Seadme aku kestab tavakasutuses kuni 20 tundi ja säästurežiimis kuni 60 tundi.

Uued ja täiustatud omadused

Edge 1050 on varustatud mitmete uute ja täiustatud funktsioonidega, sealhulgas

Garmin tõi välja uued GPS-iga jalgrattakompuutrid

Garmin tõi turule uusimad sarjade Edge 540 ja Edge 840 GPS-rattakompuutrid, mis hõlmavad laia valikut soorituspõhiseid treeningmõõdikuid (sealhulgas iga jalgratturi isiklike eesmärkide saavutamiseks mõeldud juhendamine), täiustatud navigatsiooni, ühendatud funktsioone ja palju muud, mis aitavad jalgratturitel oma eesmärke saavutada. Täiustatud kompaktsed rattakompuutrid pakuvad ülevaadet jõudlusest, uuendatud kaardistamisvõimalusi, päikeseenergia abil laadimist ja palju muud.

Google Street View autod tulevad jälle Eestit üles pildistama

Google Street View auto. Foto: Google

Järgmisest nädalast hakkavad üle Eesti sõitma Google Street View kaameratega varustatud autod, et värskendada Google Mapsi pildipanka Eesti linnadest, tänavatest ja maanteedest. Kevad- ja suvekuude jooksul saab autosid näha näiteks Tallinnas, Tartus, Valgas, Pärnus, Võrus, Viljandis, Tartus, Põlvas ja Narvas, aga ka Kuressaares ja Haapsalus.

Käsi-GPSid on ikka veel olemas? Muidugi, ja lisaks tõi Garmin välja nende uued mudelid

Garmini uued käsi-GPSid

Tundub veider, et kui kõigil on taskus mõnemeetrise asukohamääramise täpsusega nutitelefon ning randmel nutikell, siis miks ikka veel müüakse käsi-GPSe? See on nii nullindad, kuid oma nišš on neil toodetel mingil veidral moel ka kahekümnendatel, sest Garmin ju toodab neid edasi ja saatis pressiteate, et välja tuli terve rida uusi mudeleid.

Garmin tõi välja jalgrattahooaja uue seadme - GPSiga jalgratta-navigaatori Edge Explore 2

Garmini rattakompuuter GPS-iga Edge Explore 2

Garmin tõi keset südasuve, rattahooaja tipius välja oma uue pardakompootri ja jalgrattanavigaatori, mis varustatud GPS-iga. Garmin Edge Explore 2 ja Edge Explore 2 Power Mount komplekt − on lihtsasti kasutatavad GPS-jalgrattanavigaatorid, mis viivad ratturid turvaliselt seiklusi otsima.

GPS-jalgrattaarvutid ühendavad eBike’i funktsioonid ja Edge Power Mounti, et ratturid saaksid sõitmise ajal pidevalt seadet laadida.

Garmin tõi tänasest välja merel kasutatava pihunavigaatori GPSMAP 79s

Käsi-GPS.

Alates tänasest on Eestis saadaval Garmini uus merenavigatsiooniks sobiv käsiseade GPSMAP79s, mille navigeerimisvahendid aitavad tunda end vee peal toimuva suhtes kindlalt. Sarja GPSMAP uusimal käsimudel on varustatud ka päikesevalguse käes loetava kõrge eraldusvõimega värvilise ekraani, sisseehitatud maailmakaardi ja täiendava BlueChart g3 kaarditoega.

Vaata oma koera asukohta: Garmin esitles uut koerte jälgimisseadet Alpha 10

Alpha 10.

Garmin esitles eile Baltimaades oma uut kantavat seadet Alpha 10 – kompaktset ja kohandatavat jälgimis- ja treeningseadet aktiivse puhkuse harrastajatele ning nende koertele. Seadme muudavad ainulaadseks selle väikesed mõõtmed – Alpha 10 on kerge ja pakub muuhulgas jälgimissüsteemi (buddy tracking).

GPS sai täna 20 aastat tagasi täpsuse, mis lubab korralikult navigeerida

GPSid kümmekond aastat tagasi. Foto: (C) Kaido Einama

20 aastat tagasi, 2. mail 2000 sai GPS omale täpsuse, millega oli juba midagi teha ka liikluses ja täpses asukohamääramises: nimelt kõrvaldas sel päeval USA sõjavägi militaarkasutuseks mõeldud navigatsioonisüsteemilt häiringu, mis lubas tsiviilkasutuses saada GPS-i täpsuseks suurusjärgu võrra täpsemad koordinaadid kui senised mõnisada meetrit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.