veebruar 2023

5 kõige edukamat e-sportlast läbi aegade

Foto: Florian Olivo / Unsplash

(Sisuturundus)

E-sport on üks uuemaid ja maailma mastaabis populaarsemaid spordivõistluse liike. Ajaloo esimesed arvutimängude turniirid said alguse juba 1972. aastal Stanfordi ülikoolis, kus õpilased võistlesid omavahel mängus nimega Spacewar. 

E-sport tänapäevases mõistes muutus trendiks Lõuna-Koreas, kus majanduskriisi tõttu kaotasid paljud inimesed töökohad ning arvutimängude mängimisest sai populaarne ajaveetmise hobi. Iroonilisel kombel on professionaalsetele e-sportlastele hobi saanud täiskohaga sissetuleku allikaks.

Euroopas tuli müügile pikima akuajaga HONOR Magic5 Lite, mis sai DXOMARKi edetabelis esikoha

Honor Magic5 Lite

Ülemaailmne Hiina päritolu tehnoloogiabränd HONOR teatas HONOR Magic5 Lite´i EL-is turuletoomisest. HONOR Magic5 Lite on taskukohase hinnaga universaalne nutitelefon, mis pakub oma klassi üht parimat 120 Hz OLED-ekraani, 5G-d ja mõistlikku jõudlust. HONOR Magic5 Lite on saavutanud DXOMARKi globaalses akude testi edetabelis esikoha skooriga 152, mis teeb sellest seni testitud kõrgeima aku skooriga nutitelefoni.

Miks on kaasaskantavad kõlarid või kohvimasin kodukontori jaoks vajalikud?

Foto: StockSnap, Pixabay

(Sisuturundus)

Kes on kodukontori võlusid alles avastamas, ei pruugi aimatagi, kuivõrd olulist rolli mängivad mõned mugavusotsused, nagu näiteks kaasaskantavad kõlarid või kaks monitori. Selle asemel, et lasta sul katse-eksitus meetodil avastada, mis võiks ühes kodukontoris olemas olla, oleme kokku pannud nimekirja, millest šnitti võtta.

Iduettevõtete töötajad teenisid mullu kaks Eesti keskmist palka

Foto: Cottonbro Studios, Pexels

Statistikaameti ja Startup Estonia andmetel töötas Eesti iduettevõtetes mullu vähemalt ühe päeva 13 694 inimest, kelle keskmine brutopalk kasvas aastaga 13% 2923 euroni, ületades Eesti keskmist ligi kaks korda.

Suurimat keskmist brutokuupalka teenivad Eesti iduettevõtetes 41-50-aastased töötajad, kelle keskmine töötasu oli mullu koguni 3622 eurot kuus. Neile järgnevad töötajad vanuses 31-40-aastat, kes teenivad keskmiselt 3300 eurot kuus.

Tehnoloogiaekspert: "Elektroonikainseneride puudus viib Eesti stagnatsiooni"

Foto: erakogu

Elektroonikainsener Alari Rotka ütleb, et tema erialal on kõige olulisem järjekindlus ja tehniline taip. “Paljud noored ei julge elektroonikaga seotud erialasid ülikoolis valida, sest kardavad reaalainetega hätta jääda. Tegelikult ei pea olema elektroonika mõistmiseks matemaatikageenius. Oluline on tunda huvi, kuidas üks või teine asi töötab,” julgustab ta.

Kindlustusmaakler: Aastaga tegime maakerale 239 tiiru peale

Foto: freestocks-photos, Pixabay

Foto: freestocks-photos, Pixabay 

(Sisuturundus)

2022. aasta oli Cachet liiklusmaakleri jaoks saavutusterohke ja põnev, möödudes kiiresti ning andes meie tegemistele hoogu juurde. Investorid toetasid 5,5 miljoni euroga meie arengu- ja laienemissoovi platvormitöö tegijatele mõeldud kindlustustoote ja -teenuse näol. Kaks korda suuremaks kasvas meie meeskond ning selleks aasaks on plaanis uued ja suured eesmärgid nii pikaaegsete kui ka uute partnerite toel.

Mis on Web3 ja millal see tuleb?

Polina Brotier, Binance Eesti esindaja

Kes on vähegi kuulnud krüptorahadest ja plokiahela tehnoloogiast, on märganud, et neid mainitakse seoses uue Interneti ehk Web3-ga. Uued tehnoloogiaettevõtted investeerivad Web3 lahenduste arendamisse miljardeid, selle ideed tõmbavad ligi helgemaid päid ja tehnoloogiatööstuse parimaid spetsialiste. Üha sagedamini rõhutatakse, et üsna pea kogeme hoopis teistsugust Internetti - palju demokraatlikumat, detsentraliseeritumat, avaramate võimalustega tavalistele igapäevakasutajatele ja sisuloojatele, selgitab Binance’i Eesti esindaja Polina Brottier.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.