oktoober 2021

Miks on HP ProBook ärisülearvutiks mõistlik valik?

HP ärisülearvutite seeriad Probook ja Elitebook on omadustelt üsna sarnased, kuid miks on nende kasutamine ärisülearvutina mõistlik valik? Siin on kõige olulisemad põhjused.

HP ProBook ja HP Elitebook - mis neil vahet?

EliteBook ja ProBook on mõlemad HP kestvate ja kvaliteetsete ärisülearvutite perekonnad, kuid EliteBooki seeria on ProBooki sülearvutitest veidi kallim. EliteBooki arvutite korpused vastavad USA sõjaväe vastupidavus-standardite MIL-STD 810F, mis tähendab, et need on tunduvalt tugevamad ja vastupidavamad, kui tavalised sülearvutid.

Uus Sony ALPHA 7 IV hübriidkaamera sai suurema 33 MP sensori ja parema videovõimekuse

Sony ALPHA 7 IV hübriidkaamera üllatab 33-megapikslise Exmor R CMOS pildisensori ja eeskujuliku pildistamis- ning filmimise võimekusega.

Sony täiendas oma kaamerate ja lisade valikut kolme uue tootega - Sony Alpha 7 IV hübriidkaamera ning HVL-F60RM2 ja HVL-F46RM välklampidega. Uus kaamera omab päris palju ühist Sony kaamerate lipulaevaga Alpha 1.

Sony Alpha 7 IV on suurema, 33-megapikslise täiskaader-sensoriga ning on varustatud BIONZ XR pilditöötlusprotsessoriga. Edasi on arendatud ka kaamera autofookuse funktsioone, mis teeb sellest korraliku töäävahendi nii pildistamisel kui filmimisel.

Halvad harjumused, mis võivad sinu tööarvutile saatuslikuks saada ja kuidas neist hoiduda

HP Probook.

Ükski sülearvuti pole igavene, aga kui selle tervise eest hoolt kanda, siis võib selle eluiga olla palju pikem, kui vaid garantiiaeg ja mõned aastad lisaks. Kui oled oma töövahendit hästi hoidnud, siis saab selle hiljem uuele ringile saata, kus masin töötab pikki aastaid mõnes koolis, lasterikkas peres või õpilase kodus. Siin on mõned lihtsad nipid, mida teha (ja ka mida mitte teha), et sülearvuti palju-palju aastaid vastu peaks. Ärisülearvutid on tavaliselt küll parema vastupidavusega, kui kodukasutaja seadmed, kuid ka neid võiks hoida korralikult.

Kiibipuudus annab tunda: mobiilimüük kahanes 3. kvartalis kuus protsenti

Samsung Galaxy A52 5G.

2021. aasta kolmandas kvartalis langesid ülemaailmselt nutitelefonide tarned 6%, kuna tootjatel oli komponentide puuduse tõttu raskusi seadmete nõudluse rahuldamisega.

Samsung oli endiselt oma 23% turuosaga suurim mobiilitootja. Apple saavutas 15% osaga teise koha tänu tugevale iPhone 13 nõudlusele. Kolmandalt kohalt leiab Xiaomi 14% turuosaga, samas kui vivo ja OPPO lõpetasid esiviisiku kumbki 10% osaga.

Uuring: eestlasi küberturvalisus eriti ei huvita

Foto: (CC) Vicky Gharat / Pixabay

Samsungi tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest selgub, et 60% eestlastest puudub huvi küberturvalisusteemade vastu ja nad ei jälgi teemaga seotud uudiseid või nõuandeid. Lisaks näitab uuring, et inimeste käitumine küberkaitse vallas on läinud riskantsemaks.

Näiteks hoitakse 2019. aastaga võrreldes palju rohkem tundlikke töödokumente ja andmeid enda isiklikes arvutites ja telefonides.

Facebook muutis oma nime: uus nimi on Meta

Foto: Facebook.com / Meta (ekraanipilt)

Äsja alanud Facebooki üritus Facebook Connect algas ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Mark Zuckerbergi videokõnega, milles ta andis ettekande lõpus teada Facebooki suurest nimemuutusest. Uueks nimeks saab Meta ja uus logo on näha ülaloleval ekraanipildil Zuckerbergi esinemisest.

Facebook ei kirjelda enam kõike, millega ettevõte praegu tegeleb, põhjendas Zuckerberg. 

Honor esitleb homme tõenäoliselt ühe suurima ekraaniga (üle 7") nutitelefoni, mis praegu saada

Honor X30 Max (vasakul).

Hiina mobiilitootja Honor plaanib homme esitleda oma uut hiigeltelefoni Honor X30 Max, mille ekraani diagonaaliks on lekete järgi 7,09 tolli. See aga polegi läbi aegade suurim telefon, sest kunagi on Honori kunagine "emafirma" Huawei välja toonud ka 7,2-tollise ekraaniga Huawei Mate20 Max´i.

Samal esitlusel näidatakse ka uut mudelit Honor X30i. Mõlemad jõuavad müügile 11. novembril, millest on Hiinas saanud suur kaubanduspüha ja allahindluste päev.

Garmin tõi tänasest välja merel kasutatava pihunavigaatori GPSMAP 79s

Käsi-GPS.

Alates tänasest on Eestis saadaval Garmini uus merenavigatsiooniks sobiv käsiseade GPSMAP79s, mille navigeerimisvahendid aitavad tunda end vee peal toimuva suhtes kindlalt. Sarja GPSMAP uusimal käsimudel on varustatud ka päikesevalguse käes loetava kõrge eraldusvõimega värvilise ekraani, sisseehitatud maailmakaardi ja täiendava BlueChart g3 kaarditoega.

Eesti inseneri väljatöötatud tehnoloogia aitab eraldada vanadest arvutiosadest väärtuslikud metallid

Artur Sagarov. Foto: erakogu

Eesti noor insener Artur Sagarov töötas oma magistritöös välja tehnoloogia, mis võimaldab vanadest arvuti trükkplaatidest enne ümbertöötlemist eemaldada väärismetallid ja seda võimalikult väikeste kadudega. Lahendus pälvis tähelepanu mainekal häkatonil ning projekti elluviimise vastu tunneb huvi Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.