Droonid

Multirootorid ja droonid on muutunud igapäevasteks töö- ja mänguvahenditeks. Siin rubriigis asuvad kõik lood droonidest.


DJI Enterprise droonilahendused kommertslennunduses

Uus DJI tööstuslahendus ühendab endast tavalise kaamerasensori ning lisab sellele koostöös FLIR-iga termosensori. See võimaldab kokku hoida aega ning töötunde ja ühe drooniga näha korrektset pilti koos temperatuuripildiga.

Nii saab leida lihtsamini vea kohti ning analüüsida objekte nurga alt, mis siiani pole olnud nii kergelt kättesaadav.

Täpsema info saab DJI videost

Huvitav vidin: alla 40 euroga saab oma paberlennuki juhitavaks

Nelja propelleriga droonid on vallutanud kogu amatöör-mudellennunduse, kuid vanasti liikusid sellised õhusõidukid ikka tavaliselt ühe propelleri jõul ja tiibade toel. Kui selline tiibadega mudellennuk tundub liiga suur ja kahju ka, kui katki kukub, siis PowerUp Toys paneb lendama tavalise paberlennuki. Kui katki läheb, voldid uued tiivad ja paned mootori jälle külge (mis nii lihtsalt katki ei lähe).

Lendasime drooniga ja jäime autoga kinni

Võtke droon ja ilusad kaadrid tulevad uksest ja aknast, nii et harjavarrega peab eemale peksma.
Igatahes olen mina droonidest huvitatud ning meie videonägu Gert vihkab droone kirega nagu vihkab keegi rollerimehi suveööl, kui järgmine päev peab tööle minema.
Kuna keegi meist drooniga ennem lennanud ei olnud, sai võetud prooviks kõige lihtsam kopter, mis reaalselt ka mingit pilti suudab toota.
Järgmisena jäime autoga kinni, külmetasime ära varbad ning kirusime ja vandusime, kui esimesi videoklippe vaadata saime.

VIDEO: tapjadroonid tulevad ja see on väga efektiivne massihävitusrelv

Autonoomseid relvi on juba katsetatud, kuid esialgu pole need veel väga suurt tähelepanu äratanud peale selle, et on tekkinud mitmeid organisatsioone, mis soovivad selle ära keelata. Sealhulgas on nendega ühinenud Tesla ja Alphabet. Tapjadroonid on nagu jalaväemiinid või keemiarelv, mille purgist välja laskmine teeb sellist tapatööd, mille vastu enam ükski riik ei saa mingite vahenditega sõdida.

Spetsialist soovitab: mida peaks teadma esimest korda drooni ostes?

Droonilennutamine on muutumas järjest populaarsemaks ja seoses sellega on ka droonide valik muutunud väga laiaks. Sellest tulenevalt tasuks oma esimese drooni soetamisel selgeks teha, mille jaoks seda kasutama hakatakse. Hansaposti veebikaubamaja IT- ja nutitoodete tootejuht Kaimar Kiik toob välja põhilised trendid droonimaailmast ning annab nõu, mida drooni ostes puhul kindlasti teadma peaks.

Droone saab laias laastus jagada järgmistesse gruppidesse:

DJI ei lase enam droonil kõrgele lennata, kui seda ei registreeri

Droonindus muutub kiiresti ja ka regulatsioonid riikides muutuvad pidevalt. Pahaaimamatu pühapäevalennutaja võib sellepärast sattuda lihtsalt seadusega pahuksisse, kui ta vajalikke veebilehti ei jälgi ja tarkvara ei uuenda. Selleks, et tootja pahandust põhjuseta oma kaela ei saaks, otsustas Hiina droonide suurtootja DJI kärpida otsustavalt tiibu neil, kes ilma oma lennuvahendit kodulehel registreerimata kavatsevad õhku tõusta. Põhjus selles, et drooni tarkvaras on sees ka lennukeelualad ja kohalikud piirangud lendamiseks, mis tarkvarauuendusega operatiivselt lennuaparaati söödetakse.

Drooniga tehtud 3D mudel: vaata ringi katkise katusega Patarei vangla kohal

Drooni, kaamera ja 3D modelleerimise tarkvaraga võib teha igasugusest päris objektist arvutis igast küljest vaadatava 3D mudeli. Mõni päev tagasi tehtud Droonid.ee droonilennu ja suure hulga piltide põhjal sai tarkvara- ja konsultatsioonifirmas CAD-Süsteemide OÜ valmis Bentley Context Capture´i abil loodud Patarei vangla 3D mudel, mida saab igast küljest vaadata, suurendada, pöörata ja nihutada.