Droonid

Multirootorid ja droonid on muutunud igapäevasteks töö- ja mänguvahenditeks. Siin rubriigis asuvad kõik lood droonidest.


DJI Mini 4 Pro: parim droon algajale? ... Jälle

DJI mini 4 Pro

Möödunud aastal proovisin DJI pisikest drooni, Mini 3 Pro-d. Lendasin, katsetasin sisseehitatud "Quick Shots" funktsioone nagu "rocket" ja "dronie" ning proovisin (ja ebaõnnestusin) seda puulatvadesse kinni lennata, tänu selle heale takistuste vältimise süsteemile. Mini 3 oli suurepärane droon algajatele ja väärt uuendus DJI Mini 2-le, arvestades selle lihtsat õppimiskõverat, kergust lennutamisel ja suurepäraseid foto- ja videovõimalusi.

 

Drooniga Everesti kohal 9232m

DJI drooniga Everesti tippu

DJI meeskond otsustas ronida DJI Mavic 3-ga Mount Everestile, et salvestada vaade, mida vähesed – kui üldse – on kunagi näinud.

Everesti keskkond on keeruline ja muutub kiiresti. Insenerid tegid 2022 aasta märtsis teoreetilised arvutused selle kohta, mida oleks vaja tippu lendamiseks, ja kohandasid Mavic 3 drooni karmides tingimustes toimetulemiseks. Aga kas see tegelikult, mujal kui paberil toimiks?

Euroopa linnade õhuliikluses lubatakse uue ajastu algust

Droon.

Ligikaudu pool maailma elanikest elab linnades. Eeldatavalt koondub juba 2050 aastaks 80% maailma elanikkonnast linnadesse, kus seisavad silmitsi tohutute, aina kasvavate liikumisprobleemidega. Omavalitsused kogu maailmas piloteerivad algatusi, mis on suunatud linnaliikluse väljakutsete lahendamisele, (digitaalse) infrastruktuuri parandamisele ja õhusaastatuse vastu võitlemisele. Linna õhuliiklus ehk Urban Air Mobility (UAM) on kui tänapäevaste linnade uus vereringe, kriitiline majandustegur ning aruka ja jätkusuutliku arengu hõlbustaja.

Hiina droonitootja DJI lisati samasse USA piirangute "Entity Listi", kus on juba Huawei

DJI

Maailma üks suurimaid laiatarbe-droonitootjaid, Hiina ettevõte DJI lisati USA kaubandusameti nn. "Entity Listi", kus on ettevõtted, kellega USA äridel on piirangud äri teha. Juba poolteist aastat on selles nimekirjas Huawei - maailma suurim mobiilitootja, kes vaevleb piirangute tõttu nii tarkvara kui riistvara osas, kuna sõltub neis USA partneritest.

Must Reede. Aasta ühed suurimad soodustused enne pühi on käes!

Foto: Ondřej Šponiar / Pixabay

(Sisuturundus)

Tänupühad, esimene advent, esimesed suuremad miinuskraadid ja igale poole ilmuvad jõulutuled kuulutavad aastalõpu vääramatut lähenemist. See tähendab ka kinke. Et neid oleks võimalik soodsalt osta, on olemas Must Reede. See saabub sama vääramatult ka Gearbesti e-poodi. Spetsiaalselt välja valitud huvitavad ja parimad pakkumised on siin.

DJI uus Mini2 droon nüüd 4K video, RAW fotode ja 10 km pildiedastusega

DJI Mavic Mini 2

DJI avalikustas oma uue DJI Mavic Mini 2 drooni, mis säilitab eelmise mudeli nii väilimuse kui olemuse, samas parendades märkimisväärselt võimekust paljudes põhinäitajates.

Väliselt on DJI Mavic Mini 2 peaaegu äravahetamiseni sarnane oma eelkäia Mavic Miniga. Sellel on sama kaal - 249 g (1 gramm alla 250 g kaalupiirangut, mis paljudes riikides eeldab drooni registreerimist, lennulubasid jne). Välimuselt on droon samasugune hele ning pakkub kokku imetillukeseks, mahtudes peopessa või taskusse.

Pühapäeva parimad pakkumised: 4K droon, mobiilne lasergraveerija ning 45 päeva kestev nutikell

gearbesti pakkumised

(Sisuturundus)

Veel ei ole jõuluostude tippaeg, sellepärast saab rahulikult valida, mida head iseendale või sõpradele kingituseks osta. Siin on kolm soovitust neile, kes tahavad hea asja soodsa hinnaga kiirelt kätte saada - kõik need soovitatud kaubad jõuavad kohale vähem kui kümne päevaga. 

VIDEO: Amazon tutvustas valvekaamerat, mis võib sinu kodus ringi lennata

Amazon Ring Always Home Cam.

Valvavad droonid pole enam isenesest mingi ulme, ka Eestis toodetakse selliseid. Kuid kodus ringi lendavad väikesed robotputukad on asjad, mille eest on meid "hoiatatud" juba aastaid, niisamuti nagu on aastaid räägitud drooniga kohaletoimetatavatest pakkidest. Amazon võttis selle teema uuesti tõsisemalt käsile ja tutvustas täna öösel USA-s toimunud uute toodete tutvustusel kaamerat Ring Always Home Cam, mille vaateväli on enam, kui 360 kraadi - tegelikult saab vaadata igasse nurka ning vajadusel ka pätti peletada, nagu allolevast videost näha.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.