jaanuar 2022

VIDEO - Printerite sada häda ja milline printer valida.
Miks printer jätab triibud paberile
Marko Habicht 31. jaanuar 2022 - 16:15

Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid lihtsalt alla igasugust arvestust. 
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks. 
Kui printer jätab paberile triipe, printer kaob võrgust, mis on probleem?

Millised on infosõjas ellujäämise võimalused?

Kübersõda. Foto: (CC) TheDigitalArtist / Pixabay

Pooltõed, libauudised, süvavõltsing, infomüra – need ei ole kahjuks enam ulmekirjanduse pärusmaa, vaid meie igapäeva osa. Infoajastule iseloomulikult on uudiste üleküllus ja müra ulatuslik ning platvormide paljususe ja info viraalsuse tõttu oleme me kõik pea igapäevaselt selle infosõja keskel.

Kuidas infovõltsinguid ära tunda ning mida teha, et ise mitte selle ohvriks langeda, selgitavad Elisa ärikliendi müügi- ja teenindusvaldkonna juht Jürgen Jalakas ning infosõja ekspert ja endine NATO strateegilise kommunikatsiooni ekspert Aivar Jaeski.

Pilte QNAPi testilt: moodne koduserver sisaldab hulga lisakaarte ja profivõimalusi

QNAP TS-473A

Arvutimaailmal õnnestus kastist välja tõsta ja kokku panna uus QNAP-i NAS ehk võrguserver QNAP TS-473A NAS, mida kõlbab kasutada nii nõudlikus kodus kui väiksemas või keskmises kontoris. Moodsa NAS-ina saab sellele lisada hulga lisakaarte ja võimalusi ning kasutada ka ülikiires võrgus kiirete puhverketastega.

Seade, mis meil testilaual oli, on nelja suure kettasahtliga, kus kettaid lisada on ülimalt lihtne - kruvikeerajat pole vaja.

Seagate toodab nüüd 22 TB kõvakettaid, aga mitte kõigile

20 TB HDD, mis kuulutati välja eelmisel aastal.

Ehkki 2000. aastal ennustasid Seagate´i tollased juhid, et aastaks 2020 peaks meil olema 40 TB mahuga kõvakettad, esitleti siis alles 20 TB seadmeid ja müügile jõudsid need eelmisel aastal. 2022 toob uue rekordi, kuid see maht ei saa kättesaadavaks veel kõigile. Seagate´i 22 TB kõvakettad kasutavad nn SMR ehk shingled magnetic recording tehnoloogiat (eesti keeles sindelmagnetsalvestus). Sindlid tähendavad siin seda, et kui tavalisel kõvakettal salvestatakse magnetrajad üksteise kõrvale, siis SMR-iga servapidi üksteise peale, justnagu katusesindlid.

Eesti ettevõtted langevad üha sagedamini teenusetõkestus- ehk DDoS rünnakute ohvriks

Küberrünne. (CC) Pixabay

Erinevate allikate andmetel kasvas teenusetõkestusrünnakute ehk nn DDoS rünnakute maht aastaga enam kui kolm korda.

Telia Eesti küberturvalisuse tiim tuvastab aga iganädalaselt keskmiselt 40 DDoS rünnakut ettevõtte klientide vastu ning on näha, et selliste rünnakute hulk suureneb pidevalt.

Samsungi "mobiilne nutiteler" The Freestyle jõuab Eestis müügile paari kuu pärast

Samsungi projektor The Freestyle.

Samsungi projektor The Freestyle jooksis korra läbi ka Arvutimaailma CES-i uudistest, kuid nüüd tutvustab Samsung seda juba lähemalt, sest "ekraan kõikjal" kontseptsiooniga kaasaskantav projektor-nutiteler jõuab lähikuudel ka Eesti poodidesse.

Tehnoloogiamessil CES 2022 toodi avalikkuse ette kaasaskantav ekraan The Freestyle, mille põhiliseks eripäraks on seadme kompaktsus ja nutitelerile sarnane teenuste tugi.

Huawei esitles täna Tallinnas oma uusi P50 seeria telefone

Huawei P50 Pocket volditav telefon.

Tehnoloogiaettevõte Huawei tutvustas täna Tallinnas oma peagi turule jõudvat nutitelefonide seeriat, millesse kuuluvad uuenenud kaameratelefon ja volditava ekraaniga mudel.

Energia Avastuskeskuses valdkonna ekspertidele, ajakirjanikele ja suunamudijatele toimunud uute nutitelefonide tutvustusürituse keskmes oli P50 telefonide seeria, mida sai kohapeal uudistada ja mille pildistamisvõimalusi valgusefektide peal järgi proovida.

Homme on digitaalne koristuspäev: 5 soovitust, kuidas oma seadmed digiprügist puhtaks teha

Foto: (CC) Annick Vanblaere / Pixabay

Juba homme toimub Telia eestvedamisel iga-aastane suur digitaalne koristuspäev, millel osalemine annab panuse keskkonnahoidu, aitab korrastada enda digitaalset tööruumi ja ka vähendada turvariske.

„Kõik andmed, mida igapäevaselt toodame, transpordime ja salvestame, soodustab digitaalse jalajälje kasvu, millel on negatiivne mõju keskkonnale. Selles mängib suurt rolli ka kasvav digiprügi hulk – erinevad andmed, failid, dokumendid ja kõik muu, mida meil enam vaja ei lähe,“ lausus Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.