Mälukaardid

Välkmälud.


Sony laiendab Cinema Line valikut uue 4K Super 35 kaameraga tulevastele filmitegijatele

Sony Electronics andis teada uusimast täiendusest Cinema Line kaamerate sarja, mis kannab nime FX30 (ILME-FX30). Uus FX30 on 4K Super 35 kompaktne kinokaamera, mis pakub paljusid Cinema Line’i professionaalseid funktsioone nagu näiteks Dual Base ISO, Log-pildiprofiilid ja kasutaja imporditud LUT (Look Up Tables) ja seda sellise hinnaga, mis pakub huvi paljudele ambitsioonikatele videograafidele.

Recycle Bin´i päev: 31. jaanuaril asutakse Eestis taas digitaalset prügi hävitama

Foto: iStockphoto

Bitte taaskasutusse ei suunata, kuid mõistlik on bittide alt vabanev salvestuspind taas kasutusse võtta juba uute bittide jaoks. Sellepärast toimubki taas 31. jaanuaril Eestis digitaalne koristuspäev, millal ettevõtted, asutused ja tuhanded inimesed asuvad oma nutiseadmeid ja IT-süsteeme vabastama seda koormavast digiprügist. Digikoristuspäevaga saavad liituda kõik huvilised.

Suurelt ja odavalt: mai lõpu pakkumine mälukaartidele, sülearvutile ja robottolmuimejale

Alfawise mälukaardid.

(Sisuturundus)

Mai lõpuks oleme Gearbesti suurest tootevalikust välja otsinud kolm head pakkumist. Ühist nimetajat neil pole, lihtsalt need on head pakkumised ja neile konkreetsetele mälukaartidele on veel ka maailma esmaesitluse soodustus 27. maini. 

Vaatame lähemalt.

Alfawise´i veekindel micro-SD mälukaart

MicroSD veekindel mälukaart.

Mälestused 13 miljardiks aastaks - teadlased said valmis peaaegu kustumatu andmekandja

Mõned aastad tagasi oma pilte 2001. aastal salvestatud nimetult CD-lt lugedes tabas üsna ettearvatult halb üllatus - sellelt plaadilt ei saanud enam enamust pilte välja lugeda. Kas nii ongi kogu meie digitaalne mälu mõnekümne aasta pärast kustunud? RAID-is võime küll iga viisaastaku järel kõvakettaid vahetada, kuid vanad ülekirjutatavad CD-d on juba "siledaks valgunud". Ka moodsad pabertrükised võivad peagi tuhmuda, ennustavad arhiivieksperdid.

Õnneks on teadlased leiutanud midagi püsivamat. Üsna stereotüüpsena näiv andmekristall suudab säilitada 360 TB infot ja säilivusajaks pakutakse toatemperatuuril 13,8 miljardit aastat. Samas ei juhtu midagi ka kuni tuhandekraadises kuumuses.

Intel ja Micron teevad revolutsiooni salvestuses: flashist 1000 korda kiirem mälu on tööks valmis!

Intel ja Micron avaldasid sel nädalal pressiteate, mis kuulutab revolutsiooni salvestuses - NAND flash, mis tundus kõigile võrreldes kõvaketastega ülikiire, on võib-olla peagi saamas ajalooks ja selle asemele tulemas on midagi hoopis uut ja võimsamat. NAND-ist ligi 1000 korda kiirem 3D XPoint tehnoloogia on esimene suurem revolutsiooniline muudatus viimase 25 aasta jooksul üldse selles valdkonnas. Praegu kasutatav NAND Flash leiutati juba 1989. aastal.

Äkki me olemegi mälupulgad? Teadlased lõid miljoniaastase DNA-mälu

3D printerid ja DNA süntees on kiirelat arenenud peaagu käsikäes või siis vähemalt samal ajal ja samas tempos. Teadlased on nende kahe valdkonna ühendamisele juba ammu mõelnud, kuid esialgu polnud veel töötavaid lahendusi õnnestunud teha. Aga varsti on see võimalik.

Üks võimalus oleks DNA-sse salvestada infot, mis säiliks miljoneid aastaid. Kui iidsete tsivilisatsioonide kivitahvlid on siiamaani loetavad, siis meie aja kõvakettad või veel vähem CD-d või isegi paberdokumendid kuigi kaua vastu ei pea. Mida teha? Kuhu salvestada petabaidid infot, mille hulk mitmekordistub iga aastaga?

Samsung sai valmis 32 GB ja 64 GB välkmälumoodulid mobiilseadmetele

Samsungi välja toodud 64-gigabaidine (GB) mäluseade moviNAND ja 32 GB microSD-mälukaart annavad väikestele mobiilsideseadmetele arvutisüsteemidega võrdse mälumahu.

Mälulahenduste aluseks on Samsungi NAND-välkmälu. 64 GB moviNAND, mille kõrgus on 1,4 mm, koosneb kuueteistkümnest 30 nm klassi 32 Gb MLC NAND-kiibist ja kontrollerist. 17-kiibine pakk saavutati 30 mikroni paksuste kiipide ja uue korpusetehnoloogia kasutamisega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.